Czy ten zasilacz nie jest zbyt słaby?

Amacrox Warrior 450 na:

Windsor X2 4200

4 x 1 GB A-Data Extreme Edition

PowerColor HD4850

Samsung 640 GB

WD 250 GB

Pioneer DVR-215L

DFI Infinity Ultra II

Mam straszne problemy z tym komputerem i już nie wiem co mam robić, fakt wszyscy wiemy że ta płyta ma kaprysy ale ciągłe resety i niebieskie ekrany do przesady…

W końcu podejrzewam brak mocy zasilacza…

Ja bym postąpił tak zostawiłbym tylko jedną kość pamięci i wtedy bym spróbował uruchomić bo blue screen to jest efektem konfliktu sprzętowego. w sumie też mam 450W zasilacz i c2d e4600 @3.0GHZ ;/

sprawdź napięcia, mogł ci się wadliwy egzemplasz trafić

Ja już kilkakroć pisałem tutaj i niektórzy dobrze wiedzą o co chopdzi z tym komputerem

Wymieniłem procesor z Brisbane na Windsora… ale są jeszcze gorsze problemy , a niby płyta lepiej działa z Windsorami niż z tymi pierwszymi… ciekawe…

2 GB ramu gdy kupiłem jak go składałem … też mu nie widziało się z nimi działać… po jakimś czasie sam z siebie przestał pokazywać te wszystkie błędy… w końcu zrobił mnie w konia z grafiką. Grafika niby siadła… wysłałem na gwarancję… w tym czasie kupiłem Radeona a gość mi pisze @ że grafika jest sprawna i ma się dobrze.

Najdziwniejsze jest to że niektóre programy które odpalam i daję opcje PLIK-Otwórz to po kliknięciu program się zamyka… wygląda to tak jakby był na maxa wyżyłowany procesor i pamięci… jednak pamięci nawet mają mniej niż default a i tak się to dzieje…

Nie wiem czy dobrze nie zrobię jak kupie byle jaką płyte pod AM2 na allegro byle to wszystko normalnie działało…

4 GB ramu i są problemy… kolega na forum konkurencyjnym włożył 6 GB ramu na tej samej rewizji i działa mu idealnie.

Nawet dał mi swoje ustawienia w biosie i swoją wersje biosu - na nic…

Sprawdź napięcia miernikiem. Ewentualnie obniż trochę taktowanie procka, i zwiększ dzielnik pamięci bo podejżewam, że masz mniejszy ustawiony kosztem proca. U mnie przy małym dzielniku niestety komp szwankował.

Zobacz jeszcze jak z pamięciami. Możesz mieć problemy z dużą ilością kości włożonych naraz. Wyjmij dwie i potestuj.

Ten zasilacz powinien bez problemu poradzić sobie z tą konfiguracją, chyba że masz wadliwą sztukę, sprawdź napięcia miernikiem tak jak piszą, w spoczynku i pod obciążeniem.

Chyba na standardowych ustawieniach jest to samo.

Z tego co wiem to nawet na dwóch kościach jest problem i to na obu zestawach 2x1GB.

Dokładnie.

Scorpio przedstawił dobrze sprawę bo zna temat.

Sprawdze miernikiem ale bardziej wydaje mi się że to zakapryszona płyta bo problemy ciągną się od tamtego roku - wrzesień

Teraz dokupiłem nową kartę i 2 GB ramu i jest jeszcze gorzej.