Czy ten zestaw będzie wydajny?

Witam wszystkich!

Za niedługo chciałbym kupić nowy komputer, potrzebuje maszyny na której spokojnie pogram w gry takie jak BFBC2, BF3, Black Ops, GTA IV/EFLC, Mafia2 i inne (nowsze) gry.

Złożyłem na esc.pl w przystępnej cenie taki o to zestaw:

AMD Athlon II X4 645 /3.1GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3

Asus M4A88T-M/USB3 /AMD 880G/

A-Data 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 Gaming

Asus Radeon HD5770 CuCore 1024mb DDR5

OCZ StealhXStream2 700W 

Western Digital Green 2TB 7200rpm 64mb

Monitor: LG E2240T-PN 16:9, 5ms, DVI, LED

Myślę że spokojnie pogram w wyżej wymienione gry na tym sprzęcie lecz chciałbym się upewnić.

Wraz z obudową cena jest jak dla mnie przystępna, i tutaj mam następne pytanie, czy w esc.pl można kupować komputer na raty?

Zestaw ok jednak zasilacz dał bym XFX core 450W a zaoszczędzone pieniądze dołożył do phenoma x4 955 (80 zł droższy od tego athlona), ram zmienił bym na 2x2 Gb od goodram’a 1333Mhz (tych co podałeś nie wykorzystasz bo są to triple-channel do i7) po zmianie tych podzespołów spokojnie starczy Ci na R HD 5850, a zestaw będzie dużo wydajniejszy.

XFX to dobra firma zasilaczy? Nie chciał bym żeby się spalił szybko.

Co do cpu, czym różni się phenom x4 955 od 970 oprócz Ghz’ów i ceny?

budową swoją ale lepiej bierz phenoma x4 955.Jest to bardzo dobry procesor sam mam go już od miesiąca :smiley:

A co sądzicie na temat monitora? Jest ok?

Aktualnie zestaw ma wyglądać tak:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3

Asus M4A88T-M/USB3 /AMD 880G/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

HIS Radeon HD6850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU (ewentualnie 550W bo według mnie będzie za słaby na taki procek i gpu)

Western Digital Green 2TB 7200rpm 64mb

Monitor: LG E2240T-PN 16:9, 5ms, DVI, LED

Chciałbym dodać że miło by było gdybym mógł grać w GTA IV na full detalach bez ścin/lagów.

edit: Czy nvidia gtx nie była by lepsza od tego radeona?

Z tego co widzę masz do przeznaczenia ok. 2500zł na komputer z monitorem, bez obudowy i nagrywarki. W takim razie podam swoją propozycję z innego sklepu (który także oferuje sprzedaż ratalną):

Procesor: AMD Phenom II X4 955

Płyta główna: ASRock 970 Extreme4

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 1TB F3 HD103SJ

Karta graficzna: MSI GeForce GTX560 1GB DDR5

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Montaż zestawu komputerowego

Monitor: BenQ G2220HD / BenQ G2222HDL

W tym zestawie podałem wydajnieszą grafikę GeForce GTX560 - w dodatku karty od nVidii lepiej sobie radzą w GTA IV niż Radeony; masz tutaj także szybszy dysk od Samsunga o pojemności 1TB (2TB raczej zbędne, w dodatku w powolnej wersji Green…); zasilacz OCZ 550W, który pozwoli na przyszłą rozbudowę (pytałeś czy 450W wystarczy - TAK, ale warto myśleć przyszłościowo).

Jeśli zostanie ci trochę pieniędzy to warto zainteresować się nad zmianą BOXowego chłodzenia, np.: SPC Spartan, SPC Fera lub najlepiej na wydajnego Thermaltake Contac.

Dziękuje bardzo!

Jeśli chodzi o obudowę, jaką byście polecali? (chodzi mi o jakaś tanią i w miarę schludną)

Nagrywarkę dvd myślałem nad jakimś samsungiem.

To także zależy od tego ile możesz przeznaczyć :stuck_out_tongue:

Nagrywarka: Asus DRW-24B3ST / Pioneer DVR-S19LBK

Obudowa: CM Elite 370 / Cyclone CR707 / Aerocool PGS VS-9 / CM Elite 430

PS. Niestety ostatnio sprzęt trochę podrożał :frowning:

Dzięki, nagrywarkę wybrałem asusa, obudowe cm elite 430.

Jeszcze mam pytanie dotyczące ramu, czy opłaca mi się brać 8gb? Planuje na komputerze postawić sevenity 64(wyczyszczona siódemka), z tego co wiem to ten dodatkowy ram się przyda (nagrywam dużo gameplayów używając frapsa) i nie chciał bym mieć wielkich spadków fps jak teraz. 4gb ramu kosztuje 91zł a 8gb 150zł.

Aktualnie 4GB do takiego zastosowania (tj. Windows 7 64 + gry) jest wystarczające. Więcej pamięci RAM przyda się przy tworzeniu np. grafiki 3D…

No ale jeśli obawiasz się, że będziesz potrzebował później więcej pamięci to możesz kupić teraz 4GB w jednej kości, a później dokupić drugą: http://techplanet.pl/produkty/pamieci-r … ,2056.html :wink:

Dzięki wszystkim, myślę że teraz “zaznam” płynność w nowych grach :smiley:

Na pewno nie we wszystkich i nie na maksymalnych ustawieniach