Czy ten zestaw (Płyta główna + Procek) będzie ok?


(Pytalski) #1

Witam.

Ostatnio coś mi procek zaczyna szwankować, strasznie mu temperatury skaczą, wymieniałem pastę. Jest to athlon xp 1600. Niepotrzebnie bawiłem się w podkręcanie bo to palomino i się grzeje teraz ^^ Nie będę wymieniał procka, a i na nowy sprzęt średnio nie mam kasy dlatego zastanawiałem się czy warto zmienić płytę główną na tą http://allegro.pl/item1038625288_nowa_m ... fv_gw.html i przełożyć po prostu resztę sprzętu ze starego pieca tj. 1GB ram (2x512) radeon 9550, dyski 40 i 80gb i zasiłka Modecom MC-350. Zastosowanie komputera to głównie korzystanie z netu, robienie projektów i sporadyczna praca w Photoshopie. Pod koniec roku jako że zbliżają się 18te urodzinki :smiley: przymierzę się do zakupu lapka więc moje pytanie brzmi: czy warto zmienić chociaż tą płytkę? Koszt nie jest kosmicznie duży, a sprzęt ma jeszcze szanse podziałać. Wybaczcie błędy składniowe ale troszkę się spieszę :slight_smile: Zastanawiam się również czy wszystko będzie kompatybilne. I takie pytanie odrębne: pójdzie ew. na tym gothic3? na srednich czy tam małych. Fanem supah grafiki nie jestem chodzi mi o fabułę:slight_smile:

Pozdrawiam.

PS. No chyba że da rade złożyć super oszczędny zestaw za jakieś 300zł bez dysku, zasilacza i obudowy na s775 i z ddr2, choć nie wiem czy to ma sens.


(Adio741) #2

http://allegro.pl/item1056020568_intel_ ... _core.html

http://allegro.pl/item1055930756_asrock ... tanio.html

całą reszta bedzie pasowac bo płyta obsługuje DDR1, DDR2, AGP i PCI-E


(Gural7) #3

Na tym procku to Gothic 3 raczej zdjęcia będziesz oglądać no i 1 GB ramu to też względnie za mało,ale patrząć to ci powiem nie ma sensu zmieniać,zostawiłbym na twoim miejscu te pieniądze i dołożył i kupił wtedy lepszy laptop,bo wkładanie pieniędzy w ten komputer to pieniądze w błoto,skoro masz niedługo przesiadać się na laptopa.