Czy teraz Windows Defender wystarczy do komputera biurowego?

Tu jest tzw. Business Security Test 2020 gdzie Defender wypadł bardzo dobrze wśród 19-tu rywali.

To o czym napisałeś to tzw. Enhanced Test. Do niego stanęło już tylko 8 AV.

Wyniki ? Egzamin zdał tylko Bitdefender. No moze jeszcze Eset ale poległ na Spearphishing Attachment via VBScript

dzięki za link do enchanced test, będzie co czytać :slight_smile:

OK widzę, że temat rzeka…
Zdecydowałem się na upgrade to ESET Internet Security około 188 za dwa lata.
Tyle to nawet mała firma da radę zapłacić :wink:

Eset jest bardzo dobrym antywirusem :slight_smile:

Ja mam złe przygody z windows defenderem i comodo antywirusem czy jak to się zwało więc te dwa odradzam :slight_smile:

Co z tego? Mnóstwo antywirusów wypada świetnie, tyle tylko, że na starych paczkach wirusów. Do tego wiele z nich jest w kilku opcjach i nie zawsze porównywane są podobne funkcjonalnie wersje. Śmiem twierdzić, że większość z tych testów jest wyssana z palca, albo co najmniej mało wiarygodna i tylko kompletne gnioty wypadają źle. Gdybym nie widział na własne oczy komputerów w których jest Avast, MCAfee , czy Defender które niczego nie wykrywały, a po odpięciu dysku i przeskanowaniu innymi programami wyłaziło całe masy syfu, to bym może dał się nabrać.

Pojęcia nie masz o co chodzi.

Tyle że potem trzeba sie namęczyć by go odinstalować. Wyłącznie firmowym, zewnętrznym deinstalatorem a i tak lepiej najpierw dobrze przeczytac na ich stronie co jeszcze potem trzeba wyszukac i skasować np. w rejestrze
No i podstawowa sprawa. Jak jest aktualizacja systemu to ten AV wyłączyć, jak i kazdy zewnętrzny bo moze ją spieprzyć.
Wesołej zabawy.