Czy testowaliście finalną wersję Windows 11?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows11

  • jest asystent aktualizacji do Windows 11,
  • MCT by pobierać 11 lub uaktualniać - mając dostęp do internetu i
  • klasyczne duże ISO o rozmiarze 5,02 GiB (MCT powinno robić dalej nieco mniejszy obraz, może mieszczący się znowu na DVD 4,37 GiB - jak nie to trzeba ogarniać DVD dwuwarstwowe lub dwustronne jak pendrive są be…).

Ja zainstalowałem wczoraj i mam spokój, bo tak i tak kiedyś bym musiał.

Bierz i instaluj :slight_smile: Ja tak zrobiłem i nie żałuję :slight_smile:

Ja toże jestem zadowolony z Windows11.
Używam intensywnie dwa dni ,i hula:-)

W win11 są takie małe błędy tzw. wieku dziecięcego. Są to małe błędy, które nie uniemożliwiają korzystania z komputera.
Tu ikona od sieci w tray’u pokazuje głośność po kliknięciu;
tam rozszerzenia plików nie da się wyszukać w ustawieniach aplikacji domyślnych;
Jeszce CPU AMD pracują trochę wolniej (do 8 proc.).

Na to wszystko jest rozwiązanie:

  • ustawienia sieci z poziomu Ustawień;
  • plik *.jpg można ręcznie skojarzyć z innym programem;
  • ta wolniejsza praca CPU AMD zauważalna chyba tylko dla e-sportowców w CS GO lub innej tego typu grze.

Podsumowując: jest sens na max’a unikać Win11?? Jakby psuł komputery tak, jak Android 12 od Xiaomi w telefonach Mi 11, to tak, ale tak nie jest. Więc ja bym instalował, a błędy zostaną naprawione - mówię Wam :slight_smile:

No ok. Fajnie, że ci się podoba, fajnie, że jesteś zadowolony z przesiadki. Tylko tak szczerze po co się przesiadać. Co dał ci takiego W11 czego nie może dać ci W10?. Bo moim zdaniem nie dał ci nic a jeszcze ograniczył funkcjonalność paska zadań.

StartAllBack tą funkcjonalność przywraca. Ale miałem problem z ustawieniem nieprzeźroczystego paska zadań i wróciłem do Windows 10.

Szczerze? Nawet nie wiem co jest. Musiałem sprawdzić w Google. Tyle lat żyłem bez tego pożyję jeszcze trochę zostając przy W10 bez ingerencji dziwnymi programami w system by naprawiać coś co zepsuł MS :wink: Po co mam się przesiada? No serio zachęcicie mnie jakoś. W10 ma wszystko to (jeżeli chodzi o funkcjonalność i działanie) co ma W11. A na dodatek jak sam widzisz trzeba jeszcze tą funkcjonalność W11 naprawiać zewnętrznymi aplikacjami. Dziękuję postoję. Żeby jeszcze W11 miał coś czego nie ma W10 a jest mi to potrzebne do szczęścia to bym się zastanowił a tak… Ja serio, nie widzę najmniejszego sensu przesiadki.

Kiedyś sens przesiadki był w tym że nowy system na przykład obsługiwał USB 3.0 a stary system tylko USB 2.0. To był jakiś motyw do przesiadki. A dziś? Bo zaokrąglili rogi okien i zmienili ikony. No chyba se jaja robicie. :wink:

Tak na serio powiem że Windows 11 to brzydula po względem menu start. Taki Linux Mint Cinnamon ma lepsze, ładniejsze menu start niż Windows 11. Takie jest moje zdanie. Tam w M$ nie mają chyba tumanów i takich ludzi co na estetyce się nie znają a takiego potwora wypuścili, masakra :neutral_face:

@sidkwa
Ja też nie potrzebuję Win11 do szczęścia, ale z razcji tego, że prowadzę kanał na YT, to musiałem spróbować, by móc jakąś opinię przekazać, nowości no i info o tych błędach.
Z tego przypinania do paska zadań korzystam rzadko, więc 2 kliknięcia więcej przy każdym elemencie nie sprawią mi trudności - słyszałem, że to odblokują kiedyś. Przypisywanie rozszerzeń plików do programów? Hmm, ja do muzyki jak już, to używam Groove - częściej Spotify Premium. Filmy? korzystan z VLC, który działa dobrze. Pliki tekstowe? Word, który przypisał sobie automatycznie, Notepad++ do plików *.txt, *.cfg i *.ini. PDF? Korzystam z Edge’a. To tyle, więc nie potrzebuję przypisywania tak często, a mi się wydaje, że to naprawią.

CPU wolniejsze?? Ja mam AMD Ryzen 7 3700X na MOBO Tuf Gaming X570 Plus. Ja nie gram w gry za dużo, więc mi to nie przeszkodzi, a zwłaszcza nie gram w CS’a itp.

Ja nie zmuszam, nie chcesz, to nie używaj. Tylko chciałem się wypowiedzieć.
Te ikony, co są w Win10 widzę już od Win8, więc mi się znudziły - dobrze, że się odświeżyło. Podobnie z dźwiękami. Ja lubie takie zmiany. Tyle ode mnie.

No właśnie ja odniosłem inne wrażenie. Bo czytając ciebie odnoszę z kontekstu twoich wypowiedzi, że skoro ty sobie W11 zainstalowałeś to inni też powinni. Do póki na W10 zrobię wszystko to samo co na W11 to mam wywalone na W11. Motywacja zmiany systemu u mnie jest zerowa ponieważ wszystko to co działa na W11 działa również na W10 więc dla mnie nie ma sensu przesiadka.

No co ty!! To by było nieetyczne i niemądre z mojej strony :slight_smile: Każdy używa tego, czego chce i koniec.
Kiedy nagrałem film o premierze Win11 5 oaździernika i następnego dnia zobaczylem ponad 300 wyświetleń, to mnie zmobilizowało do zaryzykowania i wgrania Win11 i zrobienia kilku filmów. Będą może w tym miesiącu jeszcze ze 2, a w listopadzie może 4.

Nie lubię Linuxa ale oddać trzeba temu systemowi jedno. Zawsze graficzny interfejs Linuksa wyprzedzał ten windowsowy. Linuksy zawsze były ładne, są ładniejsze i pewnie długo długo pozostaną ładniejsze od Windowsa.

A co myślisz o MacOS X?

Nic, Bo za żadne pieniądze nie kupiłbym sprzętu na którym ten system działa. Produktów Appla nie tykam nawet kijem.

Dziś pierwsze aktualizacje dla 11. Oczywiście bez problemu zasysa na niewspieranym Ryzenie 1500X.

To raczej zasługa użytkowników którzy grzebią i ulepszają sobie interfejs pod swoje preferencje.
Na domyślnych ustawieniach wiele środowisk nie prezentuje się najlepiej.