Czy to będzie dobry przyszłościowy zestaw?

(Unstoppable7) #1

Witam

Czy ten zestaw będzie dobry do późniejszej modernizacji i OC ? Czy da radę na najwyższych ustawieniach grać w najnowsze gry typu crysis 3, bf 3 i inne ? O rozdzielczości nic nie wspominam, napiszcie na jakiej by dało rade, żeby tez najwyższych detalach dobrze te gry działały. (monitor będę kupował z rozdzielczością maks. 1920x1080 pikseli )

mobo: Asrock P67 PRO3 (B3)

cpu: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

gpu: Gigabyte GeForce GTX660 2GB

ram: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W / Zalman 500GS

obudowa: Aerocool PGS Strike-X One / SilentiumPC Brutus 410

hdd: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

(Qba_) #2

Do modernizacji i OC zestaw jest dobry, w większość gier pograsz na high/ultra w FullHD.

(jasiu87) #3

Można by dać od razu mocniejszy zasilacza, żeby potem już nie wymieniać.

(Unstoppable7) #4

To czyli zasilacz jaki możesz mi polecić lepszy ? “w większość gier pograsz na high/ultra w FullHD” a jak to będzie we wspomnianych w 1-szym poście tytułach, bo najbardziej one by mnie interesowały z tych nowszych bo lubię bardzo gry FPS?

(Qba_) #5

W BF3 powinieneś pograć na Ultra, a w Crysisa 3 na High/Very High (bez wygładzania).

(krejzol123) #6

a co bys powiedział żeby zamiast 4 gb ram wziąść 8 ? :stuck_out_tongue: jeżeli to ma być przyszłościowy zestaw to teraz nowe gry wymagają coraz więcej ramu :slight_smile:

(Unstoppable7) #7

Mowa tu o FHD ? Jaka sytuacja by była z kl/s ?

(Qba_) #8

Tak, mowa o FHD. Jak z fpsami to nie wiem, poczytaj sobie w necie testy, ale powinieneś mieć więcej niż 30-35 kl/s.

(falcon89) #9

XFX Core 550W

(Chojinka) #10

lub cichy Zasilacz BEQUIET PurePower L7 530 W. w podobnej cenie co xfx

ramu warto kupić 8gb ale nie ma konieczności w tej chwili, możesz dokupić za rok.

sprawdź kartę graficzną HD 7870, może bardziej ci będzie odpowiadać…

np: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=7 … tr_numer=4 przewijaj strony - wszędzie jest lepsza od gtx660.

co do budy:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … ?page=0,18

wybrał bym coś trochę droższego ale stanowczo lepszego i większego:

SilentiumPC Gladius M40 lub Zalman Z9

(Unstoppable7) #11

To teraz na coś takiego zmieniłem (jbc to proponujcie, jak coś tu źle), reszta ta sama:

ram:Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz Ballistix Sport CL9

zasilacz:XFX Core 550W

obudowa:SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

gpu:GeForce 660 2GB/Radeon HD7870 2GB

Co do grafy to mam dylemat, patrzyłem różne testy, geforce 660 wydaję mi się, że by był wydajniejszy, jak myślicie ? Teraz by był lepszy zasilacz jak bym miał zamiar wymieniać coś w późniejszym czasie i większa obudowa.

(falcon89) #12

Tego BeQuiet’a nie słyszałem ale XFX nie mam co zarzucić (może poza sztywnymi kablami), dodatkowo dużo mocniejsza linia +12V (528W) i po zarejestrowaniu na stronie producenta masz 5 lat gwarancji.

(Qba_) #13

Generalnie GTX660 i HD7870 są zbliżone wydajnościowo. W niektórych grach lepszy jest GF, a w niektórych Radeon.

Jak chcesz grać głównie w Crysisa i BF3 - lepiej brać GF.

(Arkadiuszng) #14

BF3 wbrew pozorom nie jest aż tak wymagającą grą.

na i3-3220 i hd 7770 śmiga mi na ultra w rozdziałce 1680 a crysis 3 na high, też na 1680.

(Unstoppable7) #15

To czyli wezmę gf 660, wszystko już w porządku z pozostałymi elementami? Wiem, że bf3 nie ma kosmicznych wymagań, lecz jak już jak coś już kupuję, wolę to zrobić porządnie niż po pół roku lub roku wymieniać te części tak jak mi doradziliście z tym zasilaczem np. A co do kości ramu to może być taka ? Aha, możecie dać linka do jakieś nagrywarki na techplanet, niezbyt się na nich znam, a ze starego kompa nie włożę, bo to starocie.

(Qba_) #16

Proszę: http://techplanet.pl/produkty/napedy-op … 34422.html

Mam wcześniejszy model SH-223BB i sprawuje się bez zarzutu, LiteOn’ów nie polecam.

(Chojinka) #17

No i go nie usłyszysz. To jest główna zaleta tych zasilaczy. Oczywiście XFX jest mocniejszy i ma dłuższą gwarancję co skutecznie przemawia na jego korzyść.

(Boshi) #18

Zestaw ok po modernizacji przez kolegów wyżej. Crysis 3 na FHD w high/vHigh bez wygładzania. Niestety ta gra by chodziła na maksimum to potrzebuje 2x 7970 w sli lub titana…