Czy to dobra karty graficznej do monitor Full HD

opłaca się kupić monitor Full HD do karty graficznej ATI Radeon HD 4670 1GB będzie dało się grać gry full HD ,oglądać filmy na YouTube 1080p?

Raczej nie, to troszkę stara karta i ma małą rozdzielczość… Zainwestuj w jakiegoś 6000+ np. hd 6850 lub 6790

Małą rozdzielczość? Rozwiń tą myśl. Sam odpalałem 1920x1080@60Hz na radeonie 9100 64 MiB ramu.

Odpalać odpaliłeś, ale czy ten obraz był piękny ? :smiley:

Jeśli do naprawdę ostrego grania to karta dostanie zadyszki. Ale jeśli do filmów i okazjonalnie popykać w jakieś ok. 2 letnie tytuły, nie widzę problemu, nawet na wysokich detalach. Sam mam HD4850 z 512MB RAM na pokładzie, a do tego 2GB RAM i Athlon 64 X2 5600+ i nawet CoD: Black Ops nie strajkował w 1440x900 na full detalach. Oczywiście, przy większej zadymie lekkie przycinki były, ale nie obniżały komfortu gry.

Jak dla mnie sprawa jest jasna. Kup monitor, a za jakiś czas wymienisz grafikę jeśli ta naprawdę nie da rady i będzie OK. :slight_smile:

chodzi bardziej mi bardziej o oglądanie filmów w dobrej jakości żeby nie było tak że kupię nowy monitor a tu filmy Full HD np Avatar będzie się zacinał ?

Nie muszę o to się martwić ?


Przy filmach myślę że nie powinno być problemu. Przy grach wiele pomoże ten 1GB RAM, bo to właśnie przy wysokich rozdzielczościach przydaje się on najbardziej. Jeśli grasz w gry wieku CoD 4 czy 5 nie powinno być problemu przy grach, oczywiście przy stosownej reszcie sprzętu, dlatego też proszę podaj pozostałe parametry.

AMD Phenom x2 550 -3.10Ghz

4 Gb Ram-800MhZ

Windows 7-64bity

ATI Radeon HD 4670 1GB

Grafika to nieco wąskie gardło, bo sprzęt naprawdę mocny. Kupuj. Ja nie przewiduję żadnych problemów, ewentualnie w najnowszych grach trzeba będzie nieco zmniejszyć detale. Filmy HD nie będą się przycinać.

Sugerujesz że 2mln pikseli może być bardziej lub mniej piękne?

To jasne że w grach radeon 9100 sobie nie poradzi, ale pulpit i filmy będą wyglądały tak samo na 9100, 4650, 6850 itd.

No i oczywiście gdyby odpalać film 1080p na radeonie 9100, potrzebny był w porządny procesor, bo pentium 4 może sobie nie radzić z 1080p, a karta nie ma sprzętowej obsługi dekodowania wideo.

W wielu grach na pewno będzie trzeba zmniejszyć detale bo 4650 jest słabszy nawet od gf 9600gt, ale poza grami wszystko będzie działało bez najmniejszych problemów.