Czy to dobra konfiguracja komputera?

Witam

Powiem tak, mieszkam w takiej dziurze ze nie mam specialnie wyboru do zakupu komputera.

Do większego miasta niechcę jechac bo daleko.

Chodzi o to że mogę dostać wszystko co chcę tylko mam problem ze sprzedawcą który usilnie mnie przekonuje do swojego. Jest zupełnie sprzeczny z tym co czytam na tym forum, jestem wierny dobrym programom i dlatego, zmuszę go niejako do sprowadzenia podzespołów które ja chcę, (sam sobie złożę)

Chciałbym tylko aby mi ktoś z Was drodzy forumowicze potwierdził i ewentualnie sprostował

Mój wybór to:

Procek i teraz niewiem 7200, czy 8200?

wolalbym ddr2 bo ddr3 są dużo droższe i nie lepsze na tą chwilę, zdaje się.

Płytę wolałbym do 200zł ale taka żeby się podkręcić procesor dało, foxconn p35 za 350 może być jakby mnie ktoś przekonał?

a właśnie dlaczego p35 a nie p45?

dysk wd500aaks, ale czy ma on prostopadły zapis? czy 320GB dyski nie są szybsze od 500GB?

W takim przypadku 320 mi wystarczy (codzi mi o jak najszybszy, cichy i zimny.

Teraz mam problem z kartą graficzną, tak tak już wiem że 4850 jest najlepsza, tylko ja jej nie potrzebuję.

po pierwsze bo gorąca,bo ma wiatraczek, i za droga, no chyba że są już z pasywnym chłodzeniem.

no więc jeżeli nie 4850 to co, sprzedawa poleca mi 9800GT.

Moja idealna karta to była by nie grzejąca się, z pasywnym chłodzeniem, w miare wydajna do 300 zł.

proszę o sugestie czy idę w dobrym kierunku :wink:

  1. Zależy ile kasy, E7200 jest OK.

  2. W tej chwili to tylko DDR2

  3. P35 to bardzo udany chipset.

  4. Jeżeli szybki,cichy i tani to Samsung F1 Hd642JJ

  5. tutaj trochę nagmotwałes

Ode mnie

Napisz ile masz kasy, co potrzebujesz kupić to doradzimy.

radek 4850 moze i jest garacy ale bez przesady max temp po kilku dobrych godzinach gry to 100 stopni a zaczyna sie robic nieciekawie dopiero od 120

ile chcesz wydać na tego peceta?

Warto też wspomnieć o Obudowie, Nagrywarce, Zasilaczu :smiley:

To mu powiedz jasno i wyraźnie, że jak nie jest w stanie załatwić ci tego co chcesz to kupisz sprzęt gdzie indziej.

E7200

2x1GB Patriot LLK CL4

MSI P45 Neo2-FR

Samsung F1 320GB HD322HJ / 640GB HD642JJ

HD4850 + Accelero S1 Rev.2 - pasywnie

Ja bym to tak przynajmniej widział.

Btw a co z zasiłką ??

tokyoball , podaj kwotę jaką masz do wydania na komputer, no i do czego ma ci komputer służyć ( do przeglądania WWw, coś związane z grafiką, grami ).

Nie musisz wcale kupowac u tego gościa komputer, możesz zamówić cały sprzęt w sirius.pl, agito, proline.

I mogą Ci nawet złożyć od razu kompa i wysłać… Tak jest chyba w prolinie.

:slight_smile:

Dzieki za porady.

Słuchajcie, a 7200 to tak podałem bo ponoć lepszy od niego jest tylko 8200/8400 z dwujajowych , tak?

A co do dysku, to tak jak myślałem, jednak 320/640 są lepsze… pewnie mają po jednym talerzu co?

Co do karty, to pasywne chłodzenie musiałbym sam na tym radku montować? niebardzo się na tym znam.

Na obudowę niechciałbym za dużo przeznaczać, a zasilacz, no jak będzie ten 4850 to już zapłacę troszku, tylko żeby był jakiś niezawodny. i nie za…drogi tak max 150zł

Wolałbym sam złożyć no i wrazie czego mogę reklamować na miejscu.

na samą jednostke bez klawiatury, myszy,glosników, monitora, to niechciałbym wydać więcej jak 1000zł :slight_smile:

Komputer głównie do corela, no i nowszej gierki czasem

tokyoball , do 1000 zł, nowsza gra Ci nie pójdzie, no chyba, że na LOW.