Czy to dobry sprzęt?

Hej. Mam zamiar kupić komputer i zastanawiam się, czy ten jest w miarę dobry oraz czy Windows Vista Home Premium będzie na nim płynnie i wydajnie działać z włączonym Aero Glass?

http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_36918.html

Nie pytajcie się w razie czego o fundusze, ponieważ jeszcze nie wiem, za ile rodzice zechcą mi kupić komputer. ;]

Po co Ci Vista? To syf nie system.

Gotowych się nie kupuje.

To napisz jak będziesz wiedział.

Tobi nie pytam się o to, czy Vista jest syfem, czy nie. :slight_smile:

A jeśli można wiedzieć, to dlaczego gotowych się nie kupuje? :?

Bo jak kupisz “składaka” to będziesz miał lepszego kompa i mniej za niego zapłacisz niż za takiego gotowego.

Aha. Dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

Pozdro.

mam uwagi do Płyty głownej: bez obsługi sli ani crosfire do tego raida juz sobie tak łatwo nie utworzysz

Ram: nie pisze jakiej firmy, czyli pewnie jakis shitowy Elixir lub Blitz-bo tanie

to samo dotyczy dysku i napędy-pewnie made in Samsung

grafika-ufff szkoda gadać za taką cenę… :?

moja opnia :slight_smile:

Ramy zwykle no-name, zasilacze też, ceny zawyżone, można kupić lepszy.

Lubisz efekty? Zainstaluj Ubuntu XGL +Beryl, Vista się chowa ;]

I do tego beryl nie zjada tylu zasobów.

Co do kompa to jak już wcześniej koledzy pisali, gotowych sie nie kupuje. Jeżeli sam chcesz składać kompa, a za bardzo sie na tym nie znasz, nie radzę :slight_smile: wielu sie na tym potkneło. Polecam iść do jakiegoś serwisu i poprostu oporosić jakiego kolesia aby ci złożył kompa (dał kilka propozycji). Oczywiście bedziesz musiał podać swoje “fundusze”.

Kiedyś koleś chciał mi złożyć kompa (oczywiście propozycjie za darmo) to w cenie 3 tysiaków proponował mi lepszego od tego…

Popieram w 100% :). W viscie niegdy nie zobaczysz takich efektów a kolejny plus to to że nie pamiętam kiedy mi się linuks zawiesił(chyba nigdy) w przeciwieństwie do windows.Dodatkowo linuks cały system +xgl+ beryl pobiera umnie 300 mb z ramu ale to już jak masa programów jest otwarta.

Pójdzie do sklepu powie jaki chce konfig kompa,dostanie jakiś rabacik na sprzęt,przetestują mu i dadzą gwarancje jak coś nawali niech się martwią.

Bez beryla ubuntu dorównuje wyglądem Viście.Wystarczy odpowiednio dobrać style,ikony, itp itd 8)