Czy to Dobry zestaw?

(system) #1

Elo mam pytanko. chciałbym sobie zmienić pewne części w moim PC. a dokładniej

Płyta Główna: Gigabyte GA-8I915PM

Procesor: Pentium 4 (jakiś 3 GHZ może więcej)

Pamięć: od starego kompa na razie czyli 2 x 256 DDR

Grafika: 8800 GT coś takiego

Napędy optyczne i dysk: od starego kompa

Zasilacz: mam 330 W ale jak bedzie potrzeba to kupie jakiś mocniejszy

Noi co sądzicie o takim zestawie? Nie chce kompa jakiegoś full opcja:D ale żeby np fifa 08 poszła na nim:D Cały mój dotychczasowy osprzęt napisałem w ,,Podpisie,,

Pozdro Marcin:P

(Goodprogram) #2

ile kasy ?

ps. baaardzo 'mondre' posunięcie, wkładanie 8800gt do pentium 4

(SolelyRose*) #3

A dokładnie jaki to model zasilacza i nie powiedziałeś jeszcze ile masz zamiar wydać.

(system) #4

a co nie mozna? jak najmniej kasy..... ta płyte głowną już zakupiłem wieć nie ma odwrotu:P kasy mam około 400zł może troszeczkę wiecej:P nie zalezy mi żeby sprzet był nowy ze sklepy.... moge jakąś dobrą uzywke na allegro...:smiley:

(Michal Kolatek) #5

Co nie mam odwrotu sprzedajesz, oddajesz w rozliczeniu, a jak kupiłeś na allegro czy w innym miejscu przez internet to masz 10 dni na odesłanie/oddanie bez powodu i pieniądze muszą być zwrócone.

Składał bym nowego kompa np

Foxconn 690G 130 zł

Athlon/Sempron ok 100, lub X2 używany

Modecom MC 350W 80 zł

1GB Kingstona/Goodrama CL5 800 Mhz ok 40 zł

Radeon 2600XT His 130 zł

A jak chcesz uczestniczyć w recytingu odpadów elektronicznych

to Pentium 4 np seria 640 w sam raz na zimę, Prescott ładnie grzeje, 2600XT, Modecom MC 350/400

(Gutek) #6

Schabik PL nie pisz posta pod postem, używaj opcji zmien.gif

(Mariosti*) #7

Można iść na całość i kupić NVIDIĘ 2900XT za 800zł :rotfl:

zdjcie0610bp3.jpg

//zdjęcie z wczoraj

(Krzysztofnawrot) #8

No to na prawdę MM nie dla idiotów! Heh za taką cenę ja kupiłem GTX 260 WTF! :x

(klopas) #9

ależ tu nie chodzi o cenę :wink: ale jakaś nową kartę wypuściła nvidia :wink: no, jakby to było od ATi no to wiem o co chodzi ale nvidia? :wink:

koleś, radzę ci, kup z allegro jakąś tanią (najlepiej poniżej stówy) 6600 na agp albo 7300 na pci-e i zbieraj kase... lepiej brać coś co będzie można rozbudować niż brać szmelc przy którym musisz wszystko wymienić... no i jakbyś podłączył to do nawet 1000W marki codegen, tracer albo inny no-name no to bye bye nowy komputerku... moc jest ok ale skaczące napięcia uśmiercą twój komputer (którego jeszcze nie masz :wink: )

jak dozbierasz z 800zł no to zrobimy coś normalnego... nie mówię że crysis będzie chodził na full i fullhd ale można to potem rozbudować dodając np. lepszy procek albo gtx 280 :slight_smile: no ale narazie zbieraj albo po prostu kup sobie PS2 używanego FAT (ok 200zł :slight_smile: ) i na nim graj sobie w fife...

(system) #10

czyli P4 (prescot) są nic nie warte? a co do płyty..? czy ona jest naprawda taka zła? pozdro

(Mariosti*) #11

Budżetowy chipset... wspiera tylko ddr'y 1... no i nie wspiera procesorów z rodziny core... tak jest taka zła... była fajna ze 3 lata temu... jak nie więcej...

(Michal Kolatek) #12

Grzeją się, sporo pobierają, mają spore opóźnienia, np Semprony dużo niżej taktowane w grach wypadają lepiej od Prescotta.

Żeby chociaż P4 Cedar Mill wspierała, płyta z tego co znalazłem na forum idg była robiona dla Packard Bella, czyli bios musi być ubogi, mogą nie działać czujniki temp.

(Darth ReX) #13

Taaa... Średniej klasy Sempron (coś jak mój) masakruje P4 Extreme Edition 3,73GHz, więc...

To nawet porównania nie ma.

(system) #14

aha:P a ta płyta mi pasuje dlatego otóź mam dotychczas ddr noi nie będe musiał kupować ddr2.. a chyba do tej płyty tylko P4 prescot sie nadaje?

a tak pozatym zlukajcie ten filmik:

i co o tym sadzicie:D?

(Michal Kolatek) #15

Wina płyt gł, płyty nie odcinały napięcia procesorowi przy przekroczeniu danej temp (w teście ponoć były wer testowe płyt, producenci mieli to poprawić), i pierwsze Athlony XP Palomino mocno się grzały wysoki proces tech, i napiecie.

zobacz te filmy

Toms Hardware - Intel Heat - P4 560 (3.6ghz)

http://pl.youtube.com/watch?v=7N9NH3ATqdk

Niezły cieplak, do tego jak się przegrzewa to spada wydajność

Two Platforms with Dual Core

jak płyty sobie nie radziły z Pentiumem D 8xx czyli 2x prescott w jednej obudowie np spalone sekcje zasilania

1GB DDR2 800Mhz masz za ok 40-50 zł, sprzedał byś DDR to byś miał na 1GB.

Tylko, Intel 915 nie obsługiwał nic nowszego.

(Mariosti*) #16

Nie miały przede wszystkim heatshieldów. W skrajnej sytuacji nawet taki pseudo mini radiator decyduje o tym czy rdzeń się spali czy nie, bądź co bądź ale zwiększa powierzchnię oddawania ciepła jakieś 8-10 razy, a to przecież gigantyczna różnica.

(system) #17

aha. a możecie powiedzieć coś dobrego o tej płycie noi o pentium 4 prescot. Bo jak narazie słysze tylko złe informacje?

(Emilmlo) #18

Niestety nic dobrego o tej płycie i procku nie można powiedzieć :frowning:

(Darth ReX) #19

W sumie można coś dobrego powiedzieć - to dobry grzejnik elektryczny :smiley: . I fajnie wygląda jako breloczek :smiley: .

Pewnie sam masz nie wiele gorszy lub nawet lepszy sprzęt w TEJ CHWILI.

(system) #20

ja obecnie mam taki sprzet:

ECS L7VTA rev2.0

Amd Althon XP 2 GHZ

2 x 256 MB

Geforce 4 MX

to nie jest dobry sprzet uwiezcie..... fifa 07 nie idze....bez przesady grzejnik to to chyba nie jest:P:D domu mi nie ogrzeje:D a nawet jak dam dobre chlodzenie na procka (nie to standardowe ale jakieś inne)

to tez sie bedzie grzał?

ee tam sądze że ta gigabyte płytka ma jakieś zalety:P np 4 sloty na pamiec:D:D chociaz ze DDR ale ma:D

noi P4 jest taki średni:D

pozdro!:smiley: