Czy to dobry zestaw?

procesor: Intel Core Duo E6300

pamięć: DDR2 512MB PC533

karta graficzna: GeForce FX5500 256MB/128bit

karta muzyczna 3D zintegrowana

dysk twardy: 160GB SATATII 8MB cache

naped FDD 1,44MB

obudowa ATX 400W z kolorowym wyswietlaczem LCD

do tego klawiatura multimedialna plus mysz optyczna

Taką reklame zestawu znalazłam w nowym czasopismie “komputer świat”

Teoretycznie mozna to dostac na stronce http://www.sfk.pl za kwote 1999 zł

a w praktyce wygląda to tak że tego zestawu tam nie ma… i zastanawiam sie po pierwsze czy jest dobry i po drugie czy za tą kwote da rade złżyć to samo (jeśli waro oczywiście)

No nie zaciekawy…

Mało ramu, słaba grafa.

Zasilacz tez napewno jakis codepodobny.

A proc do grafy tu pasuje jak silnie od BMW do Malucha.

zapomniałam napisać że ram napewno dokupie ponieważ chcę mieć 1GB

ale moglibyście mi doradzić jakąś fajną karte graficzna:)

Nie za droą oczywiście:D

Rozbroil mnie ten zestaw.

Na gowniana bankowo plyte glowna pod C2D montuje sie wypasionego proca za cos kolo 700 zl oraz daje FX5500 , ktory w jest znacznie slabszy od FX5200U. Ponadto ciekawa plyta musi byc, bo to jest na AGP. Malo ramu i gowniany zasilacz w obudowie. Za 2000 zlozylbym cos normalnego na AMD i lepszego od tego czegos…az szkoda mi proca w tym. :mrgreen:

Proszę :

http://www.allegro.pl/item127191439_gal … _wawa.html

A jaka płyta główna?

Daruj sobie tego kompa,Plyta glowna napewno kicha,ram,zasilacz.

Już po samym słowie

można się domyślać co to za komputer :slight_smile:

Grafa do wymiany.

Za mało ramu.

Zasilacz pewnie jakiś no-name - do wymiany.

Ciekawi mnie płyta główna :slight_smile:

Krótko mówiąc - zestaw jak na dzisiejsze czasy, nie nadaje się w ogóle!

Powiedz jeszcze do czego ma być ten komputer.

Gdy zdejmiesz obudowe to tracisz gwarancję, więc ram mogłabyś dokupić pewnie za 2 lata.

a ja juz myslalam ze to jest oki:) pytalam kolegi i nie mial nic przeciwko, ale wy chyba sie lepiej na tym znacie:( no coz… a ja myslalam ze jak zloze cos takiego to bedzie oki:)

no a jesli chciala bym PRNTIUM 4, 1GB ramu, chyba wystarczy mi 80GB na twardzielu:) to co z reszta???

obecnie nie pchamy się w pentiumy, a reszta? Podaj ile masz kaski na kompa to coś dobierzemy :slight_smile:

te 2 tysiaki za ile kosztował ten zestaw? :slight_smile:

jestem zdania ze lepiej złożyć samemu komputer! :mrgreen: Wyjdzie taniej i dobierzesz taniej lepsze częsci :mrgreen:!

A co do tego zestawu: to do tego proca to ta grafa słabiutka i mało RAM-u! procek nie bedzie sie mugł “wykazać”… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Co za zestaw jest naprawde świetny jeśli chce się wyżucić komputer z okna, jedyna dobra rzecz w tm zestawie to procesor.

Naprawde znawca :x

w czoraj bylam w hurtowni czesci komputerowych i facet napisal mi jakie moge miec czesci… nie mam tej kartki przy sobie bo dalam do przejzenia koledze… jak dostane ja z powrotem to napisze wam jakie ma perametry to w tedy doradzicie mi czy dobry:)

narazie wiem ze ma p4:)

Proszę używać polskich znaków.JNJN

OTy-kosmos.

Kłania się metoda złapania klienta na nowy procesor…

Jeśli nie jest określona płyta główna to czarno to widzę. Poza tym grafika archaiczne, ilość pamięci to minimum przyzwoitośći, a zasilacz też pominięto milczeniem…

Odradzam! :mrgreen:

To zmień sprzedawce chce Ci wcisnąć stary procesor, który zalega mu na półce, do tego jest przestarzały technologicznie.

Do 2000 zł można złożyć komputer nawet na Core 2 ale z zintegrowaną grafiką (ja planuje budować kompa na płycie Gigabyte GA-965G-DS3 mocna grafika nie jest mi potrzebna, w przeciwieństwie do mocnego procesora i dużej ilości pamięci ram), która i tak będzie lepsza niż pewnie propozycja od tego sprzedawcy, bo zapewnie wala się mu kilka kart TurboCashe, LE, SE itp.

Ja proponuje:

Procesor - AMD Athlon 64 3000+ na rdzeniu Orleans

Płyta gł - DFI Infinty M2/G nForce 4 Ultra

Pamięci - GoodRam Pro DDR2 800 MHz w opcji 2x 512 MB lub 1x 1 GB jak masz zamiar w nieługim czasie kupić np drugi GB ramu.

Dysk - Samsung SpinPoint pojemność według upodobań, 8 lub lepiej 16 MB buforu

Nagrywarka np LiteOn SHW - 16H5S, lub [uprzedzając komętarze ludzi sądzących że zła] BenQ 1655

Zasilacz Tagan, Topower 400 W, ale pewnie Forton 350 W by sobie poradził.

Grafika GeForce 7300 GT lub 7600 GS 256 MB DDR3 1.2 ns od Galaxy

Obudowa można kupić nową od 60 zł.

Klawiature i mysz można kupic za 40 zł nie muszą być multimedialne, ja mam mysz za 20 zł i klawiature za 15 i nie nażekam mulimedialne są według mnie nie wygodne.

Podzespoły zamawiaj np.

http://www.znak.pl

Ceny sprawdz na

http://www.skapiec.pl

a co powiecie na cos takiego???

procesor; AMD SEMPRON 3000+BOX (754pin) 64 bit Palermo

płyta główna; GIGABYTE GA-K8N51GMF-RH GeForce6100 Socket 754 (PCX/DZW/VGA/LAN/SATA/RAID)

pamiec operacyjna; ma byc 1gb

nagrywarka DVD; DVD-REC SANSUNG SH-S182D DL\RAM czrny

karta graf.; NVIDIA GeForce 6100

karta dzwięk.; Realtek ALC850 8-kanałowa (7,1)

głośniki; LOGOTECH X-120

dysk twardy; HDD SAMSUNG 80GB HD080HJ 7200 SATAII 8MB CACHE

karta sieciowa; realtek ALC850 8-kanałowa

stacja dyskietek; SONY 1,44MB

obudowa; COLORS-IT L8010-C43 350W CE+PFC PRESCOT

Monitor; SAMSUNG 17" SM740N

do tego:

Klawiatura; SAMSUNG SWT1200PS/2

mysz; a4-tech op-620 potyczna ps/2 silver

No ale myslałamn o procesorze Athlon64 X2 4200+

wszystko do uzgodnienia:)

ale co myslicoe o tym zestawie???

754, stare, nie pakujemy się już w to, no i odchodzi od tego mobo,

dobrze gada :!:

Nie lepszy tamten.

Ten przestarzały, kiepska grafika, zasilacz bomba - to nie jest pochwała, a ostrzeżenie przed takimi ‘‘zasilaczami’’ bo to jest spalacz.

stare, nieprzyszłościwoe gniazdo.

ale jaki ten RAM? Producent i model.

colorshit to ■■■■ a nie zasilacz. ;]