Czy to jest dobra płyta?

Siema.

Mam zamiar zakupić płytę do mojego starego PC i nie wiem, jaką wybrać płytę.

Komputer ogólnie jest używany do gier takich jak Gta IV czy Cod MW3 albo TDU 2.

I mam takie pytanie:

Czy ta płyta będzie dobra pod procka Pentium D 820 2 x 2.8 ghz oraz GeForce Gigabyte GT 220 ?

MICROSTAR MODEL MS7187

czy

http://allegro.pl/gigabyte-ga-8i945p-g-super-okazja-i2183626950.html

Posiadam 1,5 gb ram 533 MHz i chciałbym ją wykorzystać, dlatego szukam taniej a zarazem w miare dobrej płyty, czyli żeby mogła obsłużyć 4 kanały pamięci. Czyli np. będę mógł do każdego wejścia podpiąć pamięć i żeby działało np. 4 x 512 mb.

Czy ta płyta będzie miała taką możliwość podpięcia w 4 bankach pamięci np. 512 i system normalnie wykryje te 2 gb pamięci?

Mam zamiar jeszcze dokupić 2 Gb 533 MHz i dlatego nie wiem czy będzie taka możliwość działania tej pamięci :smiley:

Z góry dzięki =D>

Dodane 04.03.2012 (N) 17:53

odpowie ktoś ???

Po co jest w ogóle to forum jak nikt nie odpowiada a już prawie 50 wyświetleń #-o

Pozwolę sobie zacząć od końca:

nie myl forum z serwisem. Tu MOŻESZ otrzymać poradę za darmo, w serwisie jest prościej: płacisz - wymagasz. Rada na przyszłość: wstrzymaj się z takimi komentarzami zanim ludzie zrażą się do ciebie totalnie.

Koniec wywodu moralizatorskiego.

Co do płyty głównej - Gigabyte procesor obsłuży (zgodnie z tym co twierdzi producent - od wersji BIOSu F5). Płyta posiada 4 sloty pamięci DDR2 - ale obsługuje DWA kanały (tryb czterokanałowy oferują dopiero najnowsze płyty LGA 2011 - których cena delikatnie rzecz ujmując jest jakieś 13 razy większa). Tak więc podpięcie 4 modułów po 512 MB jest jak najbardziej możliwe, zaś czy je “normalnie wykryje” - może zależeć od zastosowanych pamięci.

CO do MSI - to powiem tylko tyle - chipset jest taki sam jak w przypadku GA, ilość slotów pamięci też, powinna też obsłużyć twój procesor - ALE: ponieważ był to produkt OEM produkowany przez MSI dla kilku dużych “budżetowych” producentów komputerów jak np. Medion - to tzw wsparcie techniczne nie istnieje dla tego produktu. Z tego względu sugerowałbym trzymać się od niego z daleka.