Czy to jest dobry procesor do grania?

Pentium® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

To jest 2 rdzeniowy.

Ja mam E5300 i powiem Ci, że daje rade. :>

To jest dobry CPU do grania, a po OC to już kosmos hehe.

Nie jest dobry jakoś specjalnie. Najlepiej 4 rdzenie po 2.6 ghz przynajmniej

Zależy jakie gry Cię interesują. Możesz mieć problemy żeby pograć np. w Resident Evil 5.

Po co? By się chwalić niewykorzystanym potencjałem czy własną glupotą?

Jest to produkt z tańszej serii procesorów Intela, gorszy od układów Core2Duo. Jego cena nie przekracza ~250zł - nie spodziewaj się fajerwerków.

Już bardziej z tańszych wybrał bym:

Intel Pentium E6300 2.8Ghz L2 2Mb cache / ~290zł

Intel Core 2 Duo E7400 2.8Ghz L2 3Mb cache / ~329zł

offtopic:

Żeby móc grać w luksusowych warunkach. Era układów 2 rdzeniowych już dawno podzieliła los dinozaurów. O ile np. układy Core i7 czy i5 to jeszcze niewykorzystany potencjał, o tyle CPU Quady z serii Q6xxx, Q8xxx czy Q9xxx to bardzo dobre rozwiązania dla komputerów przeznaczonych głównie do gier. Choć i w biurze takowy układ będzie rewelacyjnym rozwiązaniem, Najtańszy Quad to wydatek tylko ~450zł (Q8300, 2.5Ghz), a wydajnością przebija C2D E8500 3.16Ghz, który jest za blisko 600zł ;). Seria Crysis, Resident Evil 5, GTA IV, NFS: Shift, DIRT 1 czy 2 to tylko nieliczne tytuły, które rozwijają skrzydła na procesorach czterordzeniowych, a jest tych pozycji sporo więcej.

Z resztą nie ma co się rozpisywać, bo to temat rzeka…

A to nie wiesz że wszelkie gry już wykorzystują 4 rdzenie ? Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj

o, Kolumb sie znalazl… :rotfl:

czyzby wszelkie gry? nie, moze jedna lub dwie -> http://en.hardspell.com/doc/enshowcont. … ageid=6287 8)

Jakoś w to nie wierzę. Poza tym wykorzystanie 4 rdzeni widać w windows 7 x64 i wszystko uruchamia się szybciej i chodzi lepiej. 2 rdzenie to przeszłość. Crysis, nfs najnowszy, dirt 1&2, age of conan, bioshock, najnowszy tomb raider, resident evil 5, GTA4, call of duty modern warfare 1&2 i wszelkie inne nowe tytuły dodając do tego windows i linux zwłaszcza x64 i najbliższą przyszłość czyli kolejne tytuły wychodzące stanowią podstawę do tego, aby kupić minimum 4 rdzenie albo poczekać na 6-8 intela, które ma wydać jakoś niedługo.

A podając test sam się skompromitowałeś bo widać w nim (a zwłaszcza w paru tytułach) znaczną przewagę 4 rdzeni.

ale w co nie wierzysz, w wyniki czy rzetelnosc serwisu?

tenze sam serwis i troche inne porownanie: 3 jajka vs. 2 -> http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.a … ageid=6269 i sytuacja sie powtarza (nie patrz na roznice, ale na ilosc fps)…

Sam mam procek 4 rdzeniowy a brat ma 2 rdzeniowy też intela i 3.0ghz każdy rdzeń i przy tych samych grach jak i windowsie ja mam zdecydowanie szybciej niż on-to czegoś dowodzi nie? Aha żeby nie było nieporozumień-brat ma ati hd4850 i też 4gb ramu

Tak jak wyżej @clockwork :slight_smile:

Nawet najnowsze gry nie potrafią obsłużyć 3 a co dopiero 4 rdzeni. Najnowszy CMR Dirt 2 albo Cod:MW2 działają na max 2 rdzeniach. Na świecie są max 3 gry które wykorzystują więcej niż 2 rdzenie panie smerfie wazniaku :smiley: Dlatego pytam się czemu radzisz komuś wydać więcej pieniędzy na cos czego nie wykorzysta???

A co będzie za rok? będzie żałował że nie kupił 4 rdzeni bo technologia rozwija się w tempie bardzo agresywnym więc chyba lepiej kupić x4 chociażby na przyszłych kilka lat? Nie stać ci na 4 rdzenie to bronisz swojego core2duo jak możesz ale to żenujące jest

Bioshock, Crysis, COD5, COD6 , NFS SHIFT, Dirt 1 i 2 nie obsługują czterech rdzeni, 4 rdzenie obsługują Far Cry 2, GTA4, Lost Planet, Arma 2.

Które będą potwornie drogie, podobnie jak konfiguracja pod nie.

HD4870 jest szybszy od HD4850 dlatego u ciebie gry szybciej chodzą.

Minie sporo czasu zanim większość nowych gier będzie obsługiwać 4 rdzenie, w ślimaczym tempie takie gry wychodzą, tylko sprzęt szybko rozwija się.

Ja mówiłem o działaniu systemu windows na hd4850 a hd 4870 więc karta tu nie ma nic do rzeczy.

Pisałeś o grach też, a w nich znaczenie ma karta.

widze, zes z tych co licza GHz x rdzenie =D>

i co masz szybciej - samochody jezdza w grach czy jak?

i czemu porownujesz karty z dwoch roznych polek? hd4850 pewnie na ddr3 a moze podkrecony do poziomu 4870 na ddr5?

Dlatego opłaca się kupić np płytę z dobrą fazą zasilania i socket AM3 i jakims średnim akthlonem II X-2 a za rok 2 dokupić phenoma 2 x-4 (jak wyjdzie) i wtedy będzie dopiero przydatny bo powstanie software który to obsłuży i procek staniej do rozsądnego poziomu.