Czy to już koniec Karty Graficznej?

Od paru dni na filmach HD zdarza się przycinka lub nawet zwiecha, w windowsie podczas normalnej pracy też potrafi zaciąć się wszystko na jakieś 3-4 sekundy. Karta graf to Gforce 7300GT 256mb, karta była podkręcana dosyć mocno, ostatnio przestałem podkręcać bo przesadziłem i komputer się zawieszał(był też artefakty w grach). Temperatura karty sięga teraz w spoczynku 56C podczas testu FurMark po 30 sekundach temp. już jest 69C po 15 minutach 73C To są temperatury bez podkręconej grafy. Odkąd zaczęły się te problemy czyli od 2-3 dni tem. wzrosła o 10C w spoczynku, wkleił bym logi z FurMarka (1.10.4) ale nie wiem gdzie się zapisują. Wiem że takich temató jest sporo ale każdy trochę się różni. Czy możliwe że karta została przekręcona?:slight_smile: Dodam że radiator watraczek na karcie jest czysty bez kurzu. Nie zależy mi tak bardzo na tej karcie bo już czas kupić nową ale właśnie przed wymianą chcę się upewnić że to właśnie karta:) Komputer jest bez kurzu regularnie czyszczony.

Windows Xp Sp3

Ram 3gb PC 2- 6400(400mhz)

Gforce 7300GT 256mb ddr3

Core 2 duo E4500

Na początek przeczyść ją i sprawdź czy się nic nie poluzowało :slight_smile:

Kartę czyściłem pod względem czystości jest bez zarzutów, nic nie jest poluzowane wszystko sztywne jak od nowości.

Aha dodam że podkręcałem tylko grafę,cpu i ram-ów nie kręciłem, czy jest jakiś program aby wykonał test grafy i wynik bym wkleił tutaj abyś ty albo ktoś inny ocenił?

A i jeszcze dodam że tą kartę graficzną kręcę już koło 3 lat :confused:

Dodane 11.03.2013 (Pn) 20:58

Pomożecie bo stoję przed dylematem czy kupić jutro nową grafę :confused: