Czy To Legalne?

Witam chciałbym się was zapytać czy np: ściąganie windows: 95,98,nt 4.0,me,2000. z nielegalnych źródeł jest legalne?

nie

Te systemy nie są już w ofercie Microsoftu, więc żeby je legalnie używać trzeba kupić licencję przynajmniej na Windows XP Professional.

Witam,

Z pewnością nie będzie legalne póki Microsoft nie porzuci tych produktów. A tego nie zrobi pewnie nigdy. W tym momencie dostałyby status abandonware i można by było je legalnie instalować. Ale nie wiem czy w Polsce byłoby to legalne. Z tego co wiem, to nawet oprogramowanie OpenSource, jest nielegalne póki się nie ma faktury na jej zakup. Chociażby to była faktura na 0,0zł to tylko i wyłącznie Faktura zakupu jest dowodem legalności oprogramowania. (chyba paragon też. jeśli ma nazwę oprogramowania).

Takie polskie prawo. Na nic naklejki, na nic klucze licencyjne. W świetle prawa to nie jest ważne. Mogę zostać zlinczowany ale niech to chociaż zrobią osoby które czytały ustawy, albo zarzucą cytatami z dzienników ustaw, które obalą moje słowa.

Sądzę ze licencja na Windows XP Professional nie załatwi sprawy. To licencja na _XP_ _Professional_ a nie windows 2000, widows 98 czy windows 95. Dwa różne programy. Nie ma znaczenia, że XP jest potomkiem powyższych.

Btw. sam używam Wolnego(od wolności) oprogramowania i boli mnie to, że prawo nie jest klarowne w tej kwestii. A także, że państwo wymusza używania zamkniętych standardów. Ba, czasami nawet urzędnicy rozprowadzają nielegalne oprogramowanie.

Pozdrawiam,

Higashi