Czy to może być uszkodzenie karty graficznej?

(Hubert Rozplochowski) #1

Witam, ostatnio mam problem z kartą graficzną (zasadniczo to wciąż diagnozuję czy to wina karty czy gniazda pci express w płycie). Otóż wykręciłem kartę i obejrzałem wygląd złącza. Wygląda to następująco:

42280558976958031910.jpg

Pierwsza fota to widok z góry złącza, druga to widok od strony chłodzenia. Ilość tych 'pionowych złącz' dałem losowo, liczy się tylko to że pierwsze na górnym zdjęciu jest krótsze od reszty, a przed ostatnie na dolnym zdjęciu tak samo. Chciałem zrobić zdjęcie ale nie mam porządnego sprzętu pod ręką, komórką nic nie widać. I teraz moje pytanie, czy to może być uszkodzona karta, czy w Geforce 8500 tak po prostu jest?

I przy okazji, chcę kartę przetestować na kompie jakiegoś kumpla, ale większość ma w nim 5-4 letnie płyty główne. Nie znam nazw, ale czy jest prawdopodobieństwo że np. płyta pod którą podczepiono Geforce 4 Ti (bodajże jakoś tak) odpali również mojego Geforca?

(Mat03 Koziol) #2

U mnie w karcie 9800gt jest tak samo. Od strony chłodzenia przedostatni styk jest krótszy zaś z drugiej ten pierwszy jest krótszy.

(Marcinryczko) #3

Wszystko jest w najlepszym porządku. :slight_smile:

przdrj.th.jpg98628065.th.jpg

(Hubert Rozplochowski) #4

Dzięki, w takim razie tą sprawę mam załatwioną. I druga - wybieram się do kumpla ją przetestować, jeżeli u mnie była podpięta pod PCI Express, to pod żadne inne gniazdo nie da się jej podłączyć? I jeżeli karta jest uszkodzona, głupio się spytam, ale od samego podłączenia pod inną płytę nie narobi szkód?

(Marcinryczko) #5

PCI Express to PCI Express (w tym wypadku x16), fizycznie nie będzie pasować do innego portu. Mi osobiście nie zdarzyło się zepsuć płyty uszkodzoną kartą graficzną, ale byłbym ostrożny - może ktoś ma jakieś gorsze doświadczenia? :lol: