Czy to pamięć ram nie działa? Piszczący komputer i zwiechy

Witam,

Od jakieś czasu miałem problem z komputerem, mianowicie zwieszał się tak ostatecznie, nic się nie dało zrobić(restart za każdym razem był wymagany). Jeden z ostatnich przypadków był podczas oglądania Gry o tron, zastopowałem serial uruchomiłem przeglądarkę, coś sprawdziłem, nie wyłączyłem jej i powróciłem do serialu, po 10s komputer się zatrzymał. Musiałem zrestartować system. Komputer nie chciał się włączyć, łapał zwieche w biosie po jakiejś minucie zaczął piszczeć(oto próbka: http://w358.wrzuta.pl/audio/3pUAwGrbhMw/problempc)

Doszedłem do wniosku, że to wina pamięci ram. Wyczyściwszy cały komputer z kurzu, pozmieniałem trochę miejscami pamięć ram i komputer ruszył. Następnego dnia już nie chciał ruszyć. Było słychać, że komputer pracuje, ale był czarny ekran. Wyciągnięcie jednej kości skutkowało tym, że pc zaskoczył normalnie.

Postanowiłem zrobić test programem memtest86. Ukończyły się dwa cykle i trzeci był na 100% kiedy nagle ciągły pisk komputera(inny niż w próbce wyżej) przez jakieś 35s., memtest się zawiesił, jedynie podkreślnik i czerwony plus migał. Nic nie dało się zrobić, pozostało wyłączyć komputer przytrzymując włącznik komputera.

Wyglądami mi to na winę ramu, jednakże chcę się upewnić przed ewentualną wymianą.

Pozdrawiam,

Revac

Też miałem podobny problem. Ja się poddałem i wymieniam procesor i płytę główna. Jak rozwiążesz swój problem to napisz bo jestem ciekawy co u ciebie siadło. Ja wymieniłem kości, dysk i nadal miałem to samo:/

Skoro memtest nie wyświetlił komunikatu o błędzie pamięci to raczej nie jej wina. Problemów szukałbym w zasilaczu lub płycie głównej. Przyjrzałeś się dokładnie płycie pod kątem wybrzuszonych/spuchniętych kondensatorów? Próbowałeś podmienić zasilacz?

:roll:

Znajomy przetestował ramy u siebie w komputerze i nie miał z nimi problemu. Wychodzi na to, że nie jest to wina ramu(no chyba, że gniazd). Jest to możliwe, że na jednym komputerze działa na drugim nie?

Dzisiaj ponownie zaciął mi się komputer po czym zgasł obraz na ekranie(komputer cały czas na chodzie) odkręciłem klapę obudowy i cały czas paliła się czerwona dioda Pod napisem “MemOK” i przyciskiem(zdjęcie płyty głównej z zaznaczoną diodą http://img13.imageshack.us/img13/9971/000ils.jpg) . Kliknąć ten przycisk? Może pamięć się ustabilizuje?(jeżeli jest to wina pamięci)

Według instrukcji: zainstalowanie niekompatybilnych modułów pamięci może skutkować problemami z uruchomieniem systemu - zapalona dioda DRAM_LED. Naciśnij i przytrzymaj przycisk MemOK! aż dioda zacznie migać aby uruchomić proces automatycznego tuningu modułów pamięci w celu naprawienia problemów z uruchomieniem systemu.

Poniżej (w manualu) znajduje się dokładny opis tej procedury - patrz strona 29.

Moduły pamięci mogą być sprawne ale niekompatybilne z płytą główną.

:roll:

Były kompatybilne przez 3 lata i teraz się coś rozstroiło?