Czy to prawidłowa przejściówka S-Video


(Kuczkowiak) #1

Hej,

orientujecie się może czy jak zastosuję taką przejściówkę http://www.kabelki.eu/product_info.php? ... ucts_id=39 to będzie ona odbierała również sygnał przychodzący z magnetowidu video , żeby zgrać nagranie z kasety VHS na dysk komputera?

Przejściówka ta oczywiście będzie podłączona do drugiej przejściówki która to będzie wychodzić z karty graficznej ze złącza VIVO , czyli przejściówka VIVO z której wychodzi S-Video IN 7 pin i do tego S-Video IN 7 pin będzie podłączona ta przejściówka do której podałem link.

mam nadzieje że nie zagmatwałem za bardzo sprawy i osoba znająca się na rzeczy będzie widziała o co chodzi :slight_smile:


(dodor) #2

jak masz tam napisane to jest to przejściówka TV-out czyli do konwersji sygnały wyjściowego S-Video na Composite a nie odwrotnie


(Kuczkowiak) #3

Właśnie , i jedna osoba znająca się na rzeczy mi mówi że będzie i odbierała przychodzący sygnał , ale jestem takiego samego zdania jak Ty i przed zamówieniem wolę się upewnić , czy raczej wziąć tą przejściówkę http://www.sklep.rms.pl/index.php?p1697 ... -rca-pwsgr tylko że ta jest na S-Video 4 pin , a wejście w tej pierwszej przejściówce co wchodzi do karty graficznej do złącza VIVO ma 7 pin i teraz jestem trochę nie pewny czy nie będzie jakiś z tym problemów np. brakiem kolorów itp.


(Start Stop) #4

Witam

A ja proponuje do przerabiania filmów z VHS na DVD coś takiego: http://sklepwideo.pl/details.php?id=mo100130 - sam tego używam i spisuje się świetnie.

Pozdrawiam


(Kuczkowiak) #5

opk , wszystko fajnie , ale po co mi to jak mam kartę graficzne do takich celów, może jakbym nie miał takiej karty graficznej to bym się tym zainteresował bo nie jest to złe .


(Start Stop) #6

Ok - to była tylko moja propozycja.

Też mam kartę - ale postanowiłem to kupić i nie żałuję z kartą przerabiając musiałem mieć baaaardzo dużo wolnego miejsca na dysku a teraz 1,5 godzinny materiał po przerobieniu to niewiele 1 Gb.

Pozdrawiam


(Kuczkowiak) #7

opk , ale przecież przy zgrywaniu ustawiasz kodowanie i tutaj że to karta graficzna to nie robi żadnej różnicy że zajmowało dużo miejsca , przy tym urządzeniu co poleciłeś też można ustawić takie kodowanie że będzie bardzo dużo miejsca zajmować , to nie zależy od hardware tylko software , jaki będzie duży plik po zgraniu

-- Dodane 07.12.2010 (Wt) 2:09 --

opk i wyszło na Twoim :slight_smile: , z mojego podłączenia wyszła jedna wielka lipa , tzn. przechwytuje obraz i dźwięk , ale są jakieś zakłócenia , a jak zaczynam nagrywać to obrazu już brak , zamówiłem ten graber co poleciłeś ale znalazłem o połowę tańszy i zobaczymy co z tego wyjdzie.