Czy to wentylator?

Mam problem mianowicie czasami z okolic wiatraka procesora występuje głośne buczenie więc postanowiłem zmienić wiatrak przez kilka dni było ok ale potem znowu hałasowało gdy występują takie dźwięki wyłączam komputer i wszystko wraca do normy na tym starym wiatraku też co jakieś 2-3 dni tak buczało mam .To nie są inne wentylatory ponieważ rozkręciłem obudowę i sprawdziłem z skąd wydobywa się ten dźwięk i jest to wentylator na procesor nie wiem czy to on wydaje takie dźwięki może to chłodnica albo procek nie wiem co mam robić może komuś też się tak robiło i coś zrobił proszę o porady pozdro.To mój 1 post na tym forum więc witam :smiley:

Poradnik: Jak wyczyścić wentylator?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=138

Lub kupić nowy Arctica ~10 zł/szt.

ormo1992 popraw tytuł na konkretny.

Tobi kupiłem nowy wiatrak i nadal raz na jakiś czas zaczyna buczeć to prawdopodobnie nie wina wiatraka tylko chłodnicy??? sam nie wiem co to jest ale buczy nawed po wymianie wiatraka a inne nie buczą bo wsłuchiwałem się

Chłodnica … ? Chyba masz na myśli radiator :mrgreen: To nie ma prawa piszczeć :mrgreen:

więc co piszczy?? może procek

TO buczy czy piszczy?

Jak coś piszczy przy procku to mogą to być cewki zasilające na płycie.

juz wiem co to wymieniłem wiatrak do proca a to wiatrak od karty graficznej się obciera o coś i wydaje taki hałas muszę wymienić go tylko nie wiem jaki mam kupić mam karte geforca 5500 fx na wiatraku napisane jest palit

idź do pierwszego sklepu komputerowego powiedz jaka karta i kupisz - z całym coolerem - koszt 15 zeta (jeśli więcej to zdziercy) , nie szukaj superwydajnego , drogiego chłodzenia - do tej karty nie warto.