Czy to wyłudzenie

Witam dostałem dziś maila o treści następującej:

Co o tym myślicie o prawda czy ktoś chcesz o demnie wydusić moje hasło, jak myślicie. Czy to jednak prawdziwy email od administartora interi hmm

Na maila nie odpisuj tylko skontaktuj się z biurem obsługi klienta, niech to wyjaśnią.

+48 (12) 646 28 12

bok@firma.interia.pl

Trefny mail :-x - Interia (czy jakikolwiek inny liczący się portal) nie uzależnia aktywacji konta, od posiadania innych kont na ten sam adres mailowy i nie ma żadnych problemów z weryfikacją użytkowników.

Sama posiadam tam konto pocztowe i takowego mail’a nie otrzymałam.

Widocznie zbyt nieostrożnie szarżowałeś swoim adresem w necie, stąd też zaserwowana ściema!

Rada - którą winieneś traktować jako podstawowe przykazanie użytkownika netu - nie udostępnia się adresu w formie linkowanej!

Notabene - te gadki o podanie hasła i loginu - to stały repertuar hackerów! !!

Namierzył Cię generator adresów - i tyle… :stuck_out_tongue:

A to dzieki bardzo to napewno kolega z klasy takie żarty robi pytał się ostatnio o maila mojego itp dzieki wam bardzo.

to powiedz koledze, że za takie żarty idzie się do więzienia - gdyby wpadło to adminom z interii - koleś miałby przechlapane, albo jego rodzice jeśli jest niepełnoletni :twisted:

dzieki wam no koleś poprostu chyba chciał wyłudzić hasło i włamać się i zepsuć moje forum, może powiecie jak zabezpieczyć forum przed atakami itp.

Eeeeee… mateo515 , chyba chcesz trafić do zsypu… :twisted:

Jesteś z nami już wystarczająco długo, by wiedzieć o co biega, a nie zadawać takie pytania, które poza podejrzeniem o prowokację nic nie wnoszą… ;]

ok przepraszam, temat mozna zamknąć dzieki wam za rady.

To jest typowy hacking (na trafienie debila)

**************---------*************

Administracja ble musi przeprowadzić weryfikację kont.

Prosimy podać login i hasło w nowej wiadomości e-mail

w oto przedstawiony sposób:

<? cache;

$login=‘wpiszlogin’

$haslo=‘wpiszhaslo’

?>

Przepraszamy za utrudnienia.

Administracja ble

******************-----------************

Można coś takiego wysłać, koleś który nie jest zorientowany wyśle hasło :slight_smile:

PS. ten kod php to taki przykladowy, ktory nie dziala.

Więc uważajcie.

Widać, że jest to zwykły założony e-mail.

Wyślij wiadomość, którą dostałeś do administracji Interia.pl !

Ale za co ?

Na szczęście nie zależy to od Ciebie :smiley:

:x

Ano kochany Asterisku… jak sam mówisz, na szczęście trafienie do zsypu nie zależy ode mnie…

I to święta prawda - nie zależy , zaś z tym “szczęściem/nieszczęściem” natomiast - to już jest tak, że gdyby nie moja skromna uwaga, sam pewnie byś zaserwował posta w takim samym stylu… ;]

A że ja - biedna userka sobie pozwoliłam na małe co nieco, to już wypadało nieco inaczej poprowadzić oręż, czyż nie…! :stuck_out_tongue:

A za to dokładnie, co wytłuszczone w moim cytacie

I miałam dokładnie to na myśli, że kolega jest z nami od XXX dni i dobrze wie, że istnieje dział pt. Bezpieczeństwo, a i też na pewno przeczytał multum postów: np. o nie podawaniu w sieci swoich adresów na tzw. “żywca”, o nie reagowaniu na podchwytliwe hackerskie maile itd.

Takich topiców mieliśmy bowiem tyle, że nie wierzę - by mateo515 , jako nasz długoletni bywalec się z nimi nie zetknął i nie da się po prostu o takich topicach zapomnieć, bo ta wiedza - to prawie dekalog każdego użytkownika netu.

I tylko tyle miałam na myśli…

Zresztą sam dokładnie za to samo odsyłałeś do zsypu innych userów… :roll:

No chyba, że zmieniły się zasady - trza gadać od razu… :lol: