Czy to wystarczy

mam pytanie czy przy xp pro+sp2 jest wskazane instalowanie jeszcze jakiegos firewall-a czy nie?

sp2 ma wbudowanego firewalla systemowego, ale szczerze mówiąc- lepiej go wyłączyc i skorzystać z wyspecializowanego narzedzia…

Polecić tu można np. Kerio - którego mozna uzywać legalnie w okrojonej nieco wersji…

mialem go zainstalowanego i mialem problemy z poloczeniem sie z siecia caly czes wyskakiwalo mi “NIE MORZNA ZNALEZC SERWERA”

Jeśli to domowy komputer to w zupełności wystarczy.

a jakiego polecacie antywirusa?

NAV.

z płatnych:

kaspersky personal pro

nod32

darmowy: avast

A to zależy jaki masz komp :slight_smile:

Powiem tak - systemowego firewalla zdecydowanie wyłącz, bo nie jest za dobry. Zainstaluj sobie Zone Alarm, jest darmowy, bardzo dobry (jeden z najlepszych) i wogóle nie obciąża kompa.

Co do antywirusów - jeśli twój komp nie jest rakietą to polecam NOD32, Bit Defender lub darmowy Avast. Jeśli chcesz coś mocnego to Kaspersky.

Poza tym widzę, że jesteś chyba w tych sprawach żółtodziobem, więdz radze jeszcze zainstalować cos przeciwko spyware - polecam Ad-Aware, jest za free i mi sie dobrze spisuje.

nie widze sensu ponieważ jest on łatwy w obsłudze i przedewszystkim znakomicie broni ataki z zewnątrz :twisted:

i dla osoby która jest laikiem w tych sprawach zupełnie wystarczy

Z antyvirów polecam nortona

tylko że nie ma ochrony rezydentnej, musiałby kupić program, a wtestach na spyeare lepszy jest ms antyspyware i go polcam chroni cie cąły czas przed spyware

Zgadzam się z kolegami, aby wyłączyć systemowego firewalla i zakupić oddzielny program…

Ze swojej strony gorąco polecam Norton Internet Security 2005 AntispywareEdition. Jest to kompleksowa ochrona przed virusami, atakami z sieci oraz wszelkiego rodzaju śmieciami typu spyware.

Z darmowych programów mających ochronę rezydentną, polecam :

:arrow: SpyBot - Search & Destroy v1.4 PL

:arrow: PestPatrol

:arrow: Microsoft AntiSpyware 1.0.614 Beta

Jak dla mnie kupowanie firewalla dla domowego kompa przy SP2 to wywalanie piniędzy w błoto, gdyż patrząc po sobie od 2 lat nie miałem żadnego ataku a tym bardziej skanowania portów u siebie. Więc po co to :?:

Co innego komp korporacyjny, czy jakiś inny firmowy, gdzie lokuje się superważne dane. Tam stawia się firewalla sprzętowego i po ptokach.

P olecam Outpost Firewall 1.0:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=84&id=396

J est on darmowy i po polsku. :slight_smile:

A tutaj znajdzesz mini-sciąge jak obsługiwać ten program

http://wiruszone.net/infopage.php?id=16

zainstalowalem antywirusa kaspersky5.0.372_personal pl

i firewala kerio-kpf-4.2.0-785-win mam nadzieje ze to wystarczy do zabezpieczenia dzieki za dobre rady :smiley: :smiley: :smiley:

A może być zainstalowany fiewall systemowy i inny firewall? Nie będą sie one “gryzły” jak 2 antywirusy?

Ten dodatkowy wyłączy systemowy na czas swojej pracy.

zainstalowane być mogą (bo niby jak usuniesz systemowego?) jednak zaleca się wyłączenie firewalla systemowego, gdyż mogą się one "gryźć jak dwa antyvirusy.

Firewall systemowy zostanie automatycznie wyłaczony.

Używanie obu jest bezsensowne.