Czy to wystarczy

(Vonbroda) #1

mam pytanie czy przy xp pro+sp2 jest wskazane instalowanie jeszcze jakiegos firewall-a czy nie?

(adpawl) #2

sp2 ma wbudowanego firewalla systemowego, ale szczerze mówiąc- lepiej go wyłączyc i skorzystać z wyspecializowanego narzedzia…

Polecić tu można np. Kerio - którego mozna uzywać legalnie w okrojonej nieco wersji…

(Vonbroda) #3

mialem go zainstalowanego i mialem problemy z poloczeniem sie z siecia caly czes wyskakiwalo mi “NIE MORZNA ZNALEZC SERWERA”

(system) #4

Jeśli to domowy komputer to w zupełności wystarczy.

(Vonbroda) #5

a jakiego polecacie antywirusa?

(system) #6

NAV.

(aju) #7

z płatnych:

kaspersky personal pro

nod32

darmowy: avast

(Dragonlnx) #8

A to zależy jaki masz komp :slight_smile:

(Chaos Architecture) #9

Powiem tak - systemowego firewalla zdecydowanie wyłącz, bo nie jest za dobry. Zainstaluj sobie Zone Alarm, jest darmowy, bardzo dobry (jeden z najlepszych) i wogóle nie obciąża kompa.

Co do antywirusów - jeśli twój komp nie jest rakietą to polecam NOD32, Bit Defender lub darmowy Avast. Jeśli chcesz coś mocnego to Kaspersky.

Poza tym widzę, że jesteś chyba w tych sprawach żółtodziobem, więdz radze jeszcze zainstalować cos przeciwko spyware - polecam Ad-Aware, jest za free i mi sie dobrze spisuje.

(La Verdad) #10

nie widze sensu ponieważ jest on łatwy w obsłudze i przedewszystkim znakomicie broni ataki z zewnątrz :twisted:

i dla osoby która jest laikiem w tych sprawach zupełnie wystarczy

Z antyvirów polecam nortona

tylko że nie ma ochrony rezydentnej, musiałby kupić program, a wtestach na spyeare lepszy jest ms antyspyware i go polcam chroni cie cąły czas przed spyware

(Damian) #11

Zgadzam się z kolegami, aby wyłączyć systemowego firewalla i zakupić oddzielny program…

Ze swojej strony gorąco polecam Norton Internet Security 2005 AntispywareEdition. Jest to kompleksowa ochrona przed virusami, atakami z sieci oraz wszelkiego rodzaju śmieciami typu spyware.

Z darmowych programów mających ochronę rezydentną, polecam :

:arrow: SpyBot - Search & Destroy v1.4 PL

:arrow: PestPatrol

:arrow: Microsoft AntiSpyware 1.0.614 Beta

(system) #12

Jak dla mnie kupowanie firewalla dla domowego kompa przy SP2 to wywalanie piniędzy w błoto, gdyż patrząc po sobie od 2 lat nie miałem żadnego ataku a tym bardziej skanowania portów u siebie. Więc po co to :?:

Co innego komp korporacyjny, czy jakiś inny firmowy, gdzie lokuje się superważne dane. Tam stawia się firewalla sprzętowego i po ptokach.

(iGreq) #13

P olecam Outpost Firewall 1.0:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=84&id=396

J est on darmowy i po polsku. :slight_smile:

A tutaj znajdzesz mini-sciąge jak obsługiwać ten program

http://wiruszone.net/infopage.php?id=16

(Vonbroda) #14

zainstalowalem antywirusa kaspersky5.0.372_personal pl

i firewala kerio-kpf-4.2.0-785-win mam nadzieje ze to wystarczy do zabezpieczenia dzieki za dobre rady :smiley: :smiley: :smiley:

(outca$t.) #15

A może być zainstalowany fiewall systemowy i inny firewall? Nie będą sie one “gryzły” jak 2 antywirusy?

(system) #16

Ten dodatkowy wyłączy systemowy na czas swojej pracy.

(aju) #17

zainstalowane być mogą (bo niby jak usuniesz systemowego?) jednak zaleca się wyłączenie firewalla systemowego, gdyż mogą się one "gryźć jak dwa antyvirusy.

(lazikar) #18

Firewall systemowy zostanie automatycznie wyłaczony.

Używanie obu jest bezsensowne.