Czy to znowu matryca mi siada

Witam.

Po miesiącu użytkowania nowego lapka Toshiba satellite A200 padła matryca. używałem i było ok. Miałem Vistę i nie było problemów, jednak teraz mam XP i zauważyłem że od czasu do czasu ekran, obraz zaczął mi mrugać, jakby skakać co ok 10 min. Nie wiem czy to znowu coś z matrycą (była wymieniana) a gwarancji już nie mam. Bo sterowniki oryginalne ze stronki intela i nie wiem co tu robić. Czy zainstalować Vistę i tam sprawdzić jak będzie sie działo czy da sie inaczej sprawdzić.

Pozdrawiam.

podłącz do lapka inny monitor… jeśli na innym nie będzie skakać tzn. że coś szwankuje z matrycą lub coś przerywa między mobo a matryca…

może wystarczy rozkręcić i spróbować docisnąć?

a to nie przypadkiem system oszczędzania baterii przygasza Ci monitor ??

Przeczytałeś co kolega napisał mu skacze ibraz a nie sie ściemnia. Cos mi sie zdaje że spojrzałeś na temat i na pierwze zdanie postu i nic więcej

Na chwilę obecną nic nie mruga, nic nie skacze, ale jak zacznie to podepnę drugiego monitora od stacjonarki i wtedy sie przekonam. Wczoraj to miałem tak że cały ekran się zrobił biały i nic nie było widać ale po ponownym uruchomieniu wszystko było ok. Oby to było coś ze sterami. A tak jeszcze z ciekawości - czy jeśli matryca była wymieniana w październiku zeszłego roku ( w Londynie - teraz jestem w Polsce) a teraz znowu to ona to nie ma na nią gwarancji tzw rękojmi czy coś w tym stylu na rok? I oby było dobrze ale wymiana matrycy to tak w jakich granicach się waha matryca+wymiana koszty.

A więc tak:

  • podłączyłem monitor od stacjonarki i z początku normalnie było ale po godzinie racy zaobserwowałem identyczne objawy jak na ekranie laptopa - czyli ten obraz skaczący od czasu do czasu. I teraz nie wiem czy to stery bo jak je pobieralem ze stronki intela to było do wyboru performance - i nie wiem czy to może coś z nimi będzie nie tak.

A gdzie jest taka opcja w WinXP gdzie jeśli jakiś program generuje błąd to jest to zapisywane do dziennika czy coś takiego. Pamiętam że tam były błędy krytyczne i ostrzeżenia ale nie mam pojęcia gdzie to jest.

panel sterowania + narzedzia administracyjne+ podglad zdarzen

o to chodz??

O dokładnie o to - tam tez będę szukał może jakiś błąd się pokaże.

dzięki

No to może procesor/chipset się grzeje. Może trzeba laptopa przeczyścić w środku.

n/c

Panie mądrala, informacja o mruganiu zawiera się dopiero w drugim zdaniu :wink:

Moje pytanie natomiast było jak najbardziej trafne bo laptopa można przełączać pomiędzy różnymi trybami oszczędzania baterii zmienia się tam między innymi wykorzystanie procesora, i właśnie jasność ekranu. Teraz już wiemy że nie wchodzi to w grę.

impassive lapek CI siada, jeżeli system zachowuje się stabilnie to najprawdopodobniej pada tylko karta graficzna, masz zintegrowaną czy z rozszerzenia ?? dobrze by było udać się do jakiegoś zaprzyjaźnionego serwisanta, albo chociaż napisać do toshiba Polska, może mają na ten problem gotową odpowiedź…

Później jeszcze zainstaluje Vistę i zobaczę co się będzie działo. Tak jak dzisiaj to sobie monitorek mrugnie raz na godzinkę a więc to jeszcze w miarę jakoś ujdzie.

Kolego czy rozwiązałeś już problem. Bo boję się, że mam to samo, co raz częściej zaczyna mi mrugać matryca. Raczej nie jest to powodowane przegrzewaniem się procesora czy innego podzespołu ponieważ czasami mruga chwilę po starcie systemu. Im wyższa jasność matrycy tym bardziej jest to widoczne.

Czy rozwiązałem problem - i tak i nie.

Zainstalowałem oryginalego XP z sp3 z MSDNa i to samo - mrugał, teraz mam oryginalnego Win Server 2008 z MSDNa i nie mam żadnych problemów.

Swoja drogą dobrze jest być studentem i mieć produkty Microsoftu za free

Pozdro