Czy trzeba aktywować windows po instalacji sp3

mam takie jedno pytanko- czy trzeba ponownie aktywować windowsa xp po zainstalowaniu sp3? :?:

Tak

:o

Instalowałem na 24 komputerach i ani jeden nie upomniał się o aktywację. Oczywiście wszędzie legalne systemy.

aha a po 30 dniach?

W dniu 30.04.2008 , o godzinie 16:09 został dopisany post przez czeslaw_k_t

@MarS a jak chce teraz aktywować to wpisuje oobe/msoobe /a a tam pisze że aktywacja jest już ukończona, no i co z tym? coś mi sie wydaje żę nie trzeba

Nie trzeba ani od razu, ani po 30 dniach.

Tylko wówczas, gdy dokonasz zmany sprzętu, która dla dla systemu aktywacji będzie znacząca.

Taka potrzeba, jadnak zachodzi nie tylko dla Windows XP SP3, tylko w ogóle dla Windows XP (dowolny SP0 i Vista (dowolny SP) w wersjach OEM.

Mam legalny system, instalowałem SP3 angielski i po restarcie jak byk widzę aktywację do 30 dni

No to trzeba czy nie trzeba? :smiley:

Nie trzeba. Instalowałem SP3 wczoraj i nie prosiło o ponowną aktywację

http://www.heise-online.pl/news/Microso … SP3–/2452

Co ma piernik do wiatraka? Brak konieczności podawania klucza podczas instalacji, ma się nijak do aktywacji.


Dla podsumowania - nie trzeba.

Fakt, że Ty musiałeś nie wynika z zainstalowania SP3, tylko z ze zmian, które mogły pojawić się w rejestrze (klasa HKLM) dotyczące magistarli PCI w wyniku instalacji SP3. Tak bywa, gdy są jakieś błędy, lub braki.

Po instalacji system aktywacji tę naprawę/uzupełnienie potraktował jako znaczącą zmianę sprzętu i wyskoczyła prośba o ponowną aktywację.

Czasmi niektórym pojawia się prośba o aktywację po aktualizacji sterownika, albo zmianie rozmiarów, czy ilości partycji - nic z tego nie wynika.

Warunkowanie licencji OEM od płyty głównej, to zapis papierowy i interpretacja, a nie faktyczne uwarunkowania, którymi kieruje się system aktywacji.

Fakty są takie, że jeśli masz pecha, to każda zmiana może skutkować prośbą o ponowną aktywację.

Nie zmienia to falktu, że instalacja SP3, na poprawnie zainstalowanych i skonfigurowanych systemach nie wymaga ponownej aktywacji.

Miałeś pecha i już :wink:

Też instalowałem Win XP EN i po instalacji SP3 w żaden sposób nie domagał się reaktywacji [-X

to dzięki :slight_smile: