Czy trzeba odinstalować Avast 4.8?


(Kyrneh1) #1

Witam.Mam pytanie,czy instalując Avast 5.0,trzeba odinstalować wersję 4.8? Czytając komentarze do nowej wersji,to jedni piszą,że tak,a inni,że nie.Proszę o jakąkolwiek podpowiedź.


(prz3m3k84) #2

Nie trzeba. Program się zaktualizuje i automatycznie przeniesie licencję.


(Danielm86) #3

u mnie trzeba było. Avast się rozsypał po instalacji. Musiałem ręcznie kasować pliki w trybie awaryjnym. Odinstaluj i zainstaluj nowszą wersję.


(Kyrneh1) #4

W ustawieniach Avastaobecna wersja Avast 4.8,mam ustawione,baza wirusów--automatyczna:Program--mam usatwione--zapytaj,gdy dostępna jest aktualizacja.Czy w nowej wersji 5.0,jest tak samo.Przy ustawieniu aktualizacji programu(zapytaj,gdy dostępna jest aktualizacja),program nie informuje mnie,że dostępna jest aktualizacja.W starszych wersjach jak miałem te ustawienia,to program pytał mnie,informował,że jest dostępna.Kiedy mogę się spodziewać takiego komunikatu,i czy w ogóle mnie poinformuje o dostępności aktualizacji.


(dziadek Jur) #5

U mnie też instalator Avasta 5 zawołał o dezinstalację poprzedniej wersji(4.8).


(Ghosthanys) #6

też musiałem odinstalować avasta 4.8


(slawex1983) #7

Poprzednią wersję trzeba odinstalować.


(PWmeess) #8

U mnie bezstresowo się zaktualizował - po uruchomieniu setupa nowej wersji - na ikonce starego avasta w trayu pojawił się "zakaz wjazdu", a cała instalacja przebiegła bez żadnej mojej ingerencji, licencja została przeniesiona poprawnie.

Choć chyba rzeczywiście bezpieczniej jest najpierw odinstalować starą i później zainstalować nową - masz wtedy większą pewność że wszystko pójdzie jak należy.


(fiesta) #9

IMHO każdego Avasta trzeba odinstalować i zastąpić alternatywą :stuck_out_tongue:

Fragment tekstu który usłyszałem dzisiaj w pracy:

Świadczy samo za siebie.

8)


(prz3m3k84) #10

Miałem dokładnie taki sam przebieg aktualizacji (to na lapku mamy, na swoim mam KIS) , tylko było trzeba jeszcze zrestartować kompa.


(matio) #11

Zgadzam się. Miałem bardzo podobną sytuację tyle, że zamiast Aviry porządek zrobił Kaspersky.


(Kyrneh1) #12

Tak,wszystko się zgadza,tylko odpowiedzcie mi na to,cytuję,,W starszych wersjach jak miałem te ustawienia,to program pytał mnie,informował,że jest dostępna aktualizacja.Kiedy mogę się spodziewać takiego komunikatu,i czy w ogóle mnie poinformuje o dostępności aktualizacji.Nad ikonką Avasta z prawej obok zegara pojawiała się ta informacja,w wersji 4.8.Tylko to pytanie mnie nurtuje,na to mi odpowiedzcie.