Czy Ubuntu 7.10 będzie działał poprawnie na HP Pavilionie?

Cześć.

Dzisiaj dostałem płytki Ubuntu 7.10 :wink: Pobawiłem się nim na LiveCD i uważam, że to naprawdę świetny system!

Chciałbym go zainstalować. Instrukcję jak mam w gazecie PC Format którą niedawno zakupiłem.

I tu mam pytanie.

  1. Czy instalacja Ubunciaka na kompie z Vistą jest na 100% bezpieczna?

  2. Czy nie lepiej poczekać na zamówione płytki z Kubuntu 7.10? Podobno KDE 4 bardzo fajnie wygląda a ja lubię jak coś ładnie wygląda ^^

  3. Czy mój sprzęt HP Pavilion dv6640ew będzie współpracował z Linuxem *buntu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :smiley:

1 Nie widzę przeciwwskazań ( o ile masz do poświęcenia trochę miejsca na dysku oraz pojęcie o tworzeniu partycji )

2 W Ubuntu 7.10 nie ma KDE 4 ( starsza wersja )

3 Powinien

Dzięki za odpowiedź :wink:

Wiem, że w ubuntu nie ma kde tylko jest gnome. Ale równocześnie z ubuntu zamówiłem najnowsze kubuntu i się spytałem czy nie lepiej poczekać na niego bo podobno kde 4 lepiej wygląda od gnome :wink:

EDIT:

Na ubuntuguide.org znalazłem sposób doinstalowywania kde i xfce :smiley:

Kubuntu mi się chyba nie przyda :wink:

Tabcin zapewne miał na myśli to, że Kubuntu 7.10 nie ma KDE w wersji czwartej tylko starsze

(ale oczywiście najnowszą wersję możesz dociągnąć z internetu)

Witaj, co do wyglądu się nie przejmuj. Zwykłe ubuntu to więcej niż ci się wydaje :slight_smile: dzięki systemowi paneli po 2 minutach bez ściągania niczego uzyskałem taki wygląd : MÓJ UBUNTU chcesz to tutka napisze :slight_smile: Instalacja jest w 100% bezpieczna. Ja po instalacji miałem dźwięk i odpowiednią rozdzielczość kiedy przy windowsie niema dźwięku a rozdzielczość to 800x600. Spróbuj na pewno będziesz zadowolony.

PS. KDE4 nie jest wcale takie ładne :slight_smile:

PS2. Ten office to nie fake :slight_smile:

PS3. Na screenie to jest GNOME a nie KDE.

PS4. Masz neta WI-FI?? Jak tak to są sterowniki.

@wacek4

Dokładnie o to mi chodziło.

@ Freedom najtrudniejszy moment to Patrycjowanie dysku, tak więc jeśli nie wiesz o co chodzi to poczytaj na necie bo w tym momencie możesz sobie zrobić największe szkody ( utrata danych na dysku ). Masz z resztą demonstrację jak to zainstalować, co prawda do starszej wersji ale praktycznie nic się nie zmieniło :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu