Czy Ubuntu upodabnia się do Visty?

Ostatnio zauważyłem taką ciekawą rzecz:

http://www.idg.pl/news/127491.html

Co się dzieje? Czy teraz Ubuntu zmierza w stronę Visty? Wszystko mówi że tak. Najbardziej jednak denerwuje że nowe Ubuntu strasznie traci na szybkości działania… Co o tym sądzicie?

Hmmm, właśnie, upodabnia się do windowsa. Włącza się szybko (u mnie 35 s.) a po zalogowaniu długo trzeba czekać aż się coś zrobi tak jak w WinShit. :slight_smile:

ale bardzo fajne jest :wink:

Sądzę że lepiej zainstalować Debiana. :stuck_out_tongue:

Ja jakoś nie widze różnicy w prędkości działania z poprzednimi wersjami…

Ja czekam jakieś 5s i wszystko normalnie działa…

Wszystko ? tzn. co ?

Możliwe. Ja tam powoli przygotowuję się do instalki Arch’a :wink:

Czytając wasze posty wnioskuję że wam to nie przeszkadza. Mi natomiast tak. Moim zdaniem to było tak M$ wzorował się na MacOS robiąc Viste, a twórcy Ubuntu na systemie Microsoftu. Jednak to tylko taka moja interpretacja…

Nowłaśnie, 5 sekund włącza się środowisko, a firefox włącza się za ok. 10 sekund, to kupa czasu, pamietam jak miałem Ubuntu 6.06 to odrazu zniknął ekran logowania i firefox za 6 sekund się włączał. To jest system, a na windowsie kilka minut trzeba było czekać …

lamerxD

chyba dlatego jest większe mielsko po logowaniu bo jest compiz-fusion

Bardzo możliwe, ale na windowsie nie ma czaegoś takiego (może jak robili xp to nie było w encyklopediach i słownikac przeźroczystości itp., oczywiście w ich słownikach)

Ludzie jak wy wywnioskowaliście z arta na idg ze ubuntu upodabnia sie do visty? Tym że ma compiza? Co wy oczu nie macie? Ubuntu z wersji na wersje wcale sie wiele nie zmienia… bo co nowego ma gg w stosunku do ff?

Compiza, zaktualizowane paczki i to tyle…

Paranoje jakieś łapiecie już…

Grzechu_u twoim zdaniem co developerzy ubuntu pobrali z widowsa?

@LamerxD jak masz problemy z odpalaniem programów to może powyłączaj zbędne usługi w ubuntu zamiast narzekać że wolno działa…

Ps. mi firefox odpala się max 2 sekundy więc może czas sprzęt zmienić?

Ehh na windowsie “niema czegoś takiego” bo windows nie ma compiza… wyłącz compiza i wtedy z winshitem porównuj…

Boże społeczność tego forum ma coraz większą tendencję do narzekania…

Jak wam ludzie coś nie pasuje to odrazu sie w necie żalicie?

to zależy jeszcze troche od sprzętu…

Złączono Posta : 28.10.2007 (Nie) 13:47

popieram cię Plichu. IDG jest jeszcze gorsze od winshit. a vista jest wolna jak win95.u mnie to windows się 10 min uruchamiał.

ty w ogóle wiesz co to jest IDG :shock:

Jak masz starego kompa to już masz odpowiedź… a win 95 właśnie że szybko chodzi :stuck_out_tongue: sam nie wiesz co piszesz…

A co ty byś chciał ?

Czytaj ze zrozumieniem cały tekst a nie wyrywasz zdania z kontekstu…

Panowie nie kłóćmy się///

Założyłem ten temat by upewnić się co wy o tym sądzicie i czy tak jest. Przekonaliście mnie, jestem spokojny :smiley:

Nikt przecież nie narzeka na Ubuntu. W ogóle to powinniśmy być wdzięczni że ktoś za darmo serwuje nam dobry system. Narzekać to można na M$…

No właśnię widze ze jednak ktoś narzeka że się upodabnia do visty co nie jest prawdą…

jeżeli chodzi o upodobnianie dystrybucji linuksa do visty to można to zrobić jedynie z wyglądem bo w końcu vista to zamknięty os i nie wiadomo co w nim siedzi…

Swoją drogą ostatnio czytałem o takiej dystrybucji która zrzyna viste…http://vixta.sourceforge.net/

To nie linuks upodabnia się do visty, tylko vista do linuksa, a dokładnie kopiuje zastosowania innych systemów i przypisuje to sobie. Fakt trzeba przyznać, że motyw areo jest całkiem ładny(nie mówie o efektach graficznych), więc ludzie tworzą motywy:) Areo jest imitacją CF

Nie wiesz co piszesz, to raczej Compiz był odpowiedzią na Aero, które powstało wcześniej.

jest też druga strona medalu, jak przez ten czas (2005 rok od daty pierwszej wersji aero) rozwinął się ten pomysł i porównać go z tym do czego doszli użytkownicy comiza/beryla -> CF. nie ma za bardzo o czym dyskutować ani co porównywać…

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego co piszesz, tylko nie lubię jak ktoś pisze bzdury, albo pisze co wie. Zawsze lepiej wiedzieć co się pisze :slight_smile:

Dlaczego wszystko co dobre musi wzorować się wcześniej czy później na Windowsie?Ehh…Ubuntu sporo na tym straci.

compiz nie korzysta z żadnych rozwiązań zastosowanych w Aero, napisany jest od podstaw w opengl. z resztą w aero nie można właściwie pisać o efektach bo jest ich tam za ledwie kilka (które nomen omen zostały zerżnięte z mac osx i tigera który jest dostępny od lat).