Czy uruchomie system na nowej plycie głównej?

witam, modernizuje sobie sprzet, i mam male pytanko, otóż jezeli przeloze dysk twardy do nowej plyty glownej, to czy zainstalowany na nim winXP, uruchomi sie normalnie, czy jednak trzeba bedzie na nowo zainstalowac system ???

Jeżeli się w ogóle uruchomi to i tak będzie niezłe zamieszanie w systemie.

Wszystko zależy czy to wersja box czy OEM. Jesli BOX to nie powinno być problemów, jeśli OEM to niestety według licencji zostaniesz piratem =D>

Przyznaje racje ale w tym temacie nie o to chodzi ale czy system się uruchomi, a jak masz OEM to dzwonisz to M$ i gadasz że ci się płyta spaliła np. z powodu burz i sprawa załatwiona :mrgreen: .

w nosie mam microsoft, :smiley: chodzi o to cvzy PieC mi od tego nie exploduje… :expressionless:

  1. Przed zmianą płyty głównej przejdź w Windows XP do Panel sterowania/System/Sprzęt/Menedżer urządzeń.

  2. Odszukaj na liście urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI.

  3. Rozwiń tę gałąź i kliknij dwukrotnie wpis kontrolera. W oknie właściwości kontrolera przejdź do karty Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik.

  4. W nowym oknie zaznacz Nie, nie tym razem i kliknij Dalej. W kolejnym oknie zaznacz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i kliknij Dalej. Następnie zaznacz Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i kliknij Dalej.

  5. W następnym oknie zaznacz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE i kliknij Dalej. Nastąpi instalacja sterowników.

  6. Teraz możesz wymienić płytę główną, a następnie uruchomić Windows XP bez oglądania niebieskiego ekranu.

Jak już napisałem system raczej nie odpali, ale jak odpali to będzie takie zamieszanie w systemie że lepiej zrobić format.

Z tego co mi wiadomo to zależy od chipsetu… jeżeli będzie ten sam to powinno odpalić, jeśli inny to nawet raczej nie ruszy.

Niegdyś dość często przekładałem dysk z systemem z jakiegoś przedpotopowego kompa z celeronem 900mhz i płytą Kobiana o ile mnie pamięć nie myli do swojego kompa z podpisu - wszystko działało tak jak powinno, bez żadnego “zamieszania”. Co prawda mały burdel w rejestrze się robił z powodu instalacji sterowników do obu “sprzętów”, że tak powiem, ale nie wpływało to jakoś znacząco na wydajność.