Czy USB ma wpływ na prędkość neostrady?

Witam

Mam neostrade ( 1 mega), modem na USB. Niestety komputer pod który jest podłączony do tego internetu jest już wiekowy i ma USB 1.1. Czy jeśli założe do niego kontroler USB 2.0 na magistrali PCI i podłącze do niego modem to czy internet będzie szybszy? Komp ma 384 RAM i płyte ECS (chyba K7S5a, lub podobna).

USB 1.1 ma transfer teoretyczny 12Mbps -> 1.5MBps czyli więcej niż masz w Neo. Port 1.1 powinien wystarczyć nawet jak realna prędkość spadnie do około 8Mbps.

Sam kontroler USB 2.0 przydałby się z innych przyczyn, jak szybsze kopiowanie. Bo na 1.1 można zasnąć…

Rozumiem więc że nie nie byłoby sensu kupowania tego kontrolera bo i tak by to nic nie pomogło, tak?? :slight_smile:

Przy takim necie zmiana USB nic nie da. Twój transfer przy łączu 1-megabitowym osiąga jakieś max 128kB/s. Do maksymalnej wartości USB 1.1 jeszcze długa droga :wink:

USB 1.1 pracuje w specyfikacji 1,5Mbit/s lub 12 Mbit/s. Modemy Neo zaliczają się do tej drugiej grupy, więc prędkość maksymalna dla modemu Neo wynosi 1,5MB/s

jakieś… 12 razy więcej niż wyciąga twoje łącze :smiley:

Kupno nowego kontrolera przyda ci się tylko żeby szybciej zgrywać pliki z pendrive’ów itp

oki, dzięki za rade :slight_smile: uratowaliście mi kilkadziesiąt złotych, bo juz miałem zamiar kupic ten kontroler(oczywiście z chipsetem NEC :smiley: ) ale coś mnie tknęło że warto najpierw jeszcze zapytać Was :smiley: