Czy usunąc dodatkowe oprogramowanmie przy zmianie ster. graf

(Pawel Ryglicki) #1

Jak w temacie czy przy zmianie sterowników usówać dodatkowe oprogramowanie które podkręca karte ustawia rozdzielczość itd. itp.

(MarS) #2

tak, jeżeli nowa karta jest innego producenta, czyli np. przy zmianie z Radeona na GeForce

(hevet) #3

Jeżeli to oprogramowanie dołączone do karty to tak.Tylko,że zależy jeszcze wymiana jakiej karty na jaką?

(Pawel Ryglicki) #4

Nie może żle sie wyraziłem karta ta sama po prostu chce zaaktualizować sterowniki i czy usówać oprogramowanie dostarczone przez producenta okurat tu expertool od gainward

(Kamil321) #5

Expertoola nie trzeba. Chyba, że w nim podkręcałeś, to wyzeruj mu ustawienia.

(Pawel Ryglicki) #6

Z tym że w nim standardowo są podbite zegary

Chociaż karta ma już takie ustawienia jako standardowe jest fabrycznie podkręcana w gpu-z pokazuje że sa to ustawienia standardowe, więc go nie usunę a wgram ssame nowe sterowniki pozbywając się starszych i powiem wam jutro jak wgram o wynikach czy wszystko jest ok

(Kamil321) #7

Jeśli sam nic w nim nie robiłeś, nie musisz nic wyrzucać. Jeśli sam podbijałeś - daj na default i spokojnie instaluj stery... Sam mam expertoola [GW 9600 gt 512; vista 64] i normalnie instaluje steroniki bez niczego... Wydaje mi się, że on też troche rozumie sterowniki systemowe :slight_smile: . W każdym razie obraz ci nie zniknie :lol: , a z resztą od czego masz tryb awaryjny :lol: . Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz czy można, ale u mnie zawsze wszystko działało :slight_smile:

(Pawel Ryglicki) #8

Ok wielkie dzięki za rady jutro sie tym pobawie i napisze czy wszystko ok ale o wynik jestem spokojny

P.S. wgrywałeś nowe sterowniki 178.18 z obsługą physx dają kopa

(lazikar) #9

Wszystkie OTy Kosz.