Czy uszkodzony socket może powodać uszkodzenie wejścia SATA?

Wysłałem ostatnio na gwarancję płytę główną na której uszkodzone było wejście SATA.

Dziś dostałem odpowiedź z serwisu że płyta główna nie wytwarza obrazu z powodu uszkodzonych “blaszek” na gnieździe procesora.

Mało istotny jest fakt że gniazdo było sprawne przed wysyłką płyty, ale czy taka opcja jest prawdopodobna czy to tylko wymysł sklepu?

Dzięki

Która opcja: uszkodzenie gniazda LGA (blaszek), czy uszkodzenie wejścia SATA ?

Fakt że uszkodzone gniazda LGA powodują to że nie działa slot SATA.

Dostałem zdjęcie ze sklepu:

http://iv.pl/images/79920434685448423645.jpg

Tak - to jest możliwe, ponieważ w procesorze jest zaszyty kontroler DMI odpowiedzialny między innymi za komunikację z portami SATA.

Dzięki wielkie za pomoc, teraz tylko udowodnić sklepowi że ode mnie płyta główna wyszła sprawna.

Do zakmnięcia

Miałem całkiem podobny problem. Płyta asus p8p67 pro się zepsuła i oddałem do serwisu. Bardzo się zdziwiłem jak dostałem podobne zdjęcia i odmówiono mi naprawy płyty ponieważ płyta posiadała uszkodzenia mechaniczne.

Wiem na 100% jak ją oddawałem ze nie było tego, ale nie miałem spisanego protokołu jak ją oddawałem ze płyta nie posiada owych wad mechanicznych. 380zł poszło do śmietnika. Wydaje mi się ze specjalnie to robią żeby odmówić wymiany na nową wolną od wad.

Pozdrawiam!