Czy używać EPU-6 Engine od Asusa

Witam, komputer mam jaki mam - chodzi mi o oprogramowanie do oszczedzania energi i tym samym do pokręcanie sprzętu.

Mój problem polega na tym iż bym chciał wycisnąć z kompa co się da by chodził max wydajnie lecz nie zawsze tej mocy potrzebuje i producent płyty głównej Asus oferuje mi oprogramowanie Epu-6 Engine no niby to działa lecz często gęsto komp się zawiesza - robię w tym programie tryb Auto na min daje -10% następny skok daje -%5, następnie jest 0% (ustawienia domyślne i tego nie mogę zmienić) i następnie jest +16%, więcej nie mogę dać bo komp się zawiesza podczas ustawienia tych parametrów.

Czy ktoś używa tego oprogramowania (a może znalazł lepsze) no i jak co po ustawiać by komputer chodził cacy?

Aha gdy chcę ten program używać to w biosie muszę ustawić wszystko na Auto bo inaczej ani rusz i tu zauważyłem pewny mankament co do pamięci ram otóż moje kości Kingstona na auto mają częstotliwości 535MHz (8-8-8-20) a przeciez te kości mają inne taktowanie tj:

KINGSTON DDR3 6GB (3x2GB) HyperX T1 1600MHz CL9 ( KHX1600C9D3T1K3/6GX) (9-9-9-27)

HELP! POMOC!

Z tego co pamiętam to mi też działo się podobnie z EPU… EPU nie pozwala na podkręcanie manualne w biosie, ja skręciłem kompa w biosie, a EPU wywaliłem, traktując jako zabawkę dającą satysfakcję ile to mg CO2 zostało oszczędzonych. Miligramów! Zysk niewielki w porównaniu do problemów. Komp w “idle” i tak chodzi na wolnych rdzeniach, w stressie przechodzi na wyższe. Sprawdź jak to jest z Twoim prockiem, może jeszcze lepiej (inteligentniej) to wygląda. Nie poradziłem, ale opisałem swoje przygody z EPU.

A może lepiej by ktoś podpowiedział jak mam w bios’ie poustawiać różne parametry tak by komp chodził cacy - a nie tylko na auto:) No i mam pytanie jak ma się to zużycia energii elektrycznej, bo nie chciał bym mieć skoku w wydajności jak i w rachunku z prąd ?