Czy VirtualBox lub VMware Player wymagają wsparcia wirtualizacji?

Witam,

Potrzebuję zwirtualizować serwer PXE Clonezilli na Windows Server 2012. Hyper-V nie chce się nawet zainstalować, ponieważ krzyczy o wsparcie wirtualizacji CPU.

Pomyślałem o VirtualBox-ie lub VMware Player. Czy one wymagają wsparcia dla wirtualizacji? Wiem, mógłbym sprawdzić ale nie chcę już na starcie zasyfiać serwera śmieciami.

 

 

Procesor na serwerze to Intel Core 2 Duo E4500. Może jednak wspiera wirtualizację tylko jest gdzieś wyłączona czy muszę “sztucznie” wirtualizować?

Cześć,

Wg. specyfikacji twój procesor nie wspiera wirtualizacji: http://ark.intel.com/pl/products/30781/Intel-Core2-Duo-Processor-E4500-2M-Cache-2_20-GHz-800-MHz-FSB

Pan moderator uprzedził mnie z informacją o specyfikacji procesora, dlatego nie będę po nim powtarzał.

 

Natomiast jeśli chodzi o VirtualBoxa to wymaga sprzętowej wirtualizacji tylko przy niektórych systemach operacyjnych. Czy przy PXE Clonezilli? Tego nie wiem, ale podejrzewam, że nie, w każdym razie warto sprawdzić to na jakimś innym komputerze.

Witaj,

A czy można przełączyć Hyper-V na sztuczną wirtualizację?

 

Nie da rady.

VirtualBox nie wymaga ale jest zalecane.

W przeciwnym wypadku wszystko idzie programowo przez procesor a wynikiem tego jest 100% obciążenia na tylu rdzeniach ile przeznaczyłeś pod wirtualną maszynę.

A co proponujecie użyć aby jak najmniej obciążyć serwer? Jak widzicie już po procesorze nie jest to jakiś superserwer, a musi parę zadań jeszcze spełniać. Nie chcę głupim serwerem PXE zajechać go do reszty.

A przez WDS można udostępniać pliki Servera Clonezilli?

 

Zainstalowałem VB na drugim komputerze, który też nie wspiera wirtualizacji i niestety ale maszyna się nie uruchamia.

jeśli CPU nie wspiera wirtualizacji, to nie włączysz żadnego rozsądnego programu do wirtualizacji.

 

NIe prościej CPU wymienić ?

 

Zyska serwer i Ty mniej nerwów zjesz.

 

Alternatywnie : Ghost4Unix albo FOG

Tu masz listę procesorów wspierających sprzętową wirtualizację:

 

Czy wirtualizacja naprawdę jest konieczna ?

 

Clonezillę możesz wykorzystać np. w połączeniu z TinyPXE Server, autor opisuje jak umożliwić bootowanie różnych systemów przez sieć. Dotyczy to również clonezilli. Jeżeli użyjesz tego rozwiązania w połączeniu z wykorzystaniem udziału na serwerze do przechowywania obrazów, powinno wystarczyć.