Czy Vista HomePremium pójdzie na moim lapku?

Teraz używam XP Home Edition SP3 LEGAL ! Oryginalnie zainstalowana była Vista HomeBasic Ale gry nie chodziły, nie które, ale reszta działa, ale przejdźmy do rzeczy. Mój laptop to Toshiba Satellite L30-10W.

Procesor: Intel® Celeron® M CPU 430 @ 1.73GHz

Pamięć: 894MB RAM

Plik Stronicowania: 824MB używane, 1343MB dostępne

Karta Graficzna: ATI RADEON XPRESS 200M Series

Maks. Rozdzielczość: 1280 x 800 (32 bit) (60Hz)

Przybliżona Całkowita Ilość Pamięci: 256.0 MB

Dysk - 55 GB (2 Partycje) C:// 20.0 GB D:// 37.2 GB - Czy 20 GB wystarczy na system?

Tu masz wszystkie odpowiedzi http://windows.wvista.pl/wymagania.php

Dzięki wielkie. Chyba zadziała :slight_smile:

Oj…chyba będzie mulić ! Napewno zabraknie RAM…

Ach ta Vista…no cóż ,aby ona działała szybko to potrzeba 2GB (miałem 1GB chodziła ,ale wolno! TuneUp nawet krzyczał dokup 1GB RAM)

Co do dysku - 55GB ledwo ujdzie tera (mam z dysku 74.5 GB ciut ponad 44.5GB jak jak nie ciut mniej)

polecam kupno drugiego dysku na dane lub nowego do kompa i 2GB ramu ,bo stare kości są na Vistę do luftu ,chociaż myślę ,że to przekroczy wartość laptopa…nic dziwnego ,że dali WinVista Home Basic ,bo lepszej nie uciągnie w tym stanie

Zadziałać zadziała, ale pozbędziesz się jej z dysku tak szybko, jak zainstalujesz. Jednordzeniowy, słaby procesor, pewnie nie za szybki dysk i do tego mało RAMu, oto przepis na to, jak zrobić Viście opinię mulącego systemu.

Tak wiem. Jednak nie kupie :D. Myślę nad zmianą na Linuxa/Ubuntu :smiley: Ale się boję, że mi partycje pousuwa… :confused: Zainstalowałbym jeszcze raz XP ale wie ktoś jak zrobić żeby można go było instalnąć z pendrive ? :confused:

Tym razem nie podamy Ci na tacy

Wpisz w google…Bootowalny pendrive Oczywiście BIOS musi mieć opcję rozruchu z pendriva.

Wole nic nie robić. Poczekam na kupno nowej zewnętrznej nagrywarki DVD lub nowego komputera :smiley:

Vista potrzebuje do płynnego działania co najmniej 4GB ramu, 40GB na dysku na system i dobry procesor. wiem to ponieważ sam używam visty home premium i nie jestem z tego powodu szczęśliwy.

U mnie Vista Home Premium dobrze działała na komputerze z 2 GB RAM, procesorze 2-rdzeniowym Intel Core 2 Duo i dyskiem 320 GB.

Poza tym oto moje uwagi:

  1. Vista po zainstalowaniu potrzebnego oprogramowania i aktualizacji potrafi zajmować ponad 15 GB. 20 GB na Vistę na pewno nie wystarczy. Zalecałbym minimum 30 GB.

  2. 894 MB RAM? Jeśli system zostanie odchudzony, wyłączone zostanie Aero i wszelkie efekty graficzne, może nie będzie mulić. Jeśli wolałbyś mieć niemodyfikowaną Vistę (tzn. kupioną i niezoptymalizowaną) to przede wszystkim wymagane jest zwiększenie ilości pamięci RAM do 1,5 GB.

  3. Do procesora bym się nie uczepił, ale Vista raczej będzie doskonale działać przy procesorze z dwoma (lub więcej) rdzeniami.

  4. Karta graficzna jest OK, chociaż nie wiem, czy przy niej będzie działać Windows Aero (szklane okna i przezroczysty pasek zadań)…

  5. Jeśli niektóre gry nie działają, to spróbuj uruchomić tryb zgodności z Windows XP. Jeżeli to nie działa, skorzystaj z aplikacji Application Verifier od Microsoftu (download i instrukcja użycia znajdziesz w Google).

W twojej konfiguracji lepiej odpuścić viste. Mam laptopa: procesor 2x1,7; 1GB ramu; dysk 160GB i jak niekiedy zamuli to nic tylko płakać, na szczęście mam zwykły stacjonarny komputer i na nim vista działa pięknie :slight_smile: