Czy Vista może dzialać na tym sprzęcie!

Mam Vistę Home Premium - wersja USA na laptopie ACER intel core 1,6 Ghz, 533 MHz FSB, 2 MB L2, Media Accelerator 950 , 1 GB DDR2, 160 GB HDD, ale strasznie mulasto chodzi, żeby by go odpalić trzeba czekać z 5-10 min.- nie przesadzam. Gdzie jest błąd czy trzeba przeinstalować na XP. proszę o pomoc!!

Masz trochę mało pamięci RAM. Wykonaj optymalizacje systemu viewtopic.php?f=7&t=76580 . Wyłacz Aero i niepotrzebne usługi.

producenci sprzętu instalują na laptopach masę tzw. “crapwear-u”, który spowalnia start i działanie systemu. Moja Toshiba po wyjęciu z pudełka odpała się 10 minut.

Zrób formata i zainstaluj Viste na czysto i tylko te programu co używasz i będzie poprawa.

Co do małości ramu to fastman się mylisz. Moją Vista chodziła dość długo na 1GB ramu i nie było problemu, aero smigało także.

Co to jest Aero?

CZy ty aby napewno masz Viste ? Przeźroczyste okienka a tp. google.pl

słuchaj mów co chcesz ale na twoim miejscu po prostu wróciłbym do XP SP3

Ściągnij taki program -WindowsVistaUpgradeAdvisor -jest po polsku on ci wszystko powie wgraj go i sam się dowiesz czy spełniasz wymagania na VISTE-

link - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 0.0.918+PL :o :o :lol: :lol: ![-o<

1.a)jeśli masz zainstalowanego nortona av/internet security to wywal go, odczujesz przyspieszenie…

1.b)wywal inne programy których nie używasz

  1. w menu start wpisz system configuration (jeśli masz pl viste to konfiguracja systemu) i kliknij enter, następnie kontynuuj , w oknie konfiguracji przejdz do zakładki startup i poodhaczaj te programy których nie potrzebujuesz po starcie systemu kojarzy się ze sterami (np intel), najlepiej zrób screena konfigaratora i powiemy ci co możesz bezpiecznie wywalić…

3.sprawdz czy vista przy starcie korzysta z obu rdzeni procesora, aby sprawdzić:

w tym samym oknie system conf. przejdż do zakładki boot, kliknij w advanced options, w pozycji numbers of processors powinno być 2 , jeśli jest 1 (na 99%jest 1) zaptaszkuj pole numbers of… i wybierz z listy 2, klik ok, teraz klinkij ok w konie system conf, vista poprosi o restart zrób go a powinno być szybciej…

nie trzeba a nawet odradzam brać się za to, gdyż może być problem ze znalezieniem dobrych sterów.