Czy Vista nadaje się do tego kompa?

Mam obecnie takiego kompa:

E8400

HD 4850

2 GB ramu ddr2 1066mhz

750GB dysk

Mam dylemat co do systemu. Jaki system polecalibyście na tego kompa?? Zastanawiam sie nad XP prof i Vistą. Co byście polecali?? Jeśli Vistę to jaką wersje Basic, premium czy jakąś inną?? A, i czy system brac 32 czy 64 bitowy??

Vista Home Premium bez problemu wejdzie.

Prawdę mówiąc to też Ultimate, ale jest dużooo droższa.

Na Twoim miejscu poczekałbym na Windows 7 i brał XP -> mniej z nim problemów…

maku13 , weź nie doradzaj koledze…

Bierz Vistę Home premium może nawet, i później można czekać na Windows 7 :wink:

Mi vista poszła na celeron 1GHz 7xx MB ramu grafa 64MB, co prawda bez Aero, ale chodziła dosyć dobrze. Co do samej visty to u mnie(PD 3.4 GHZ 1gb ram) wszystko chodzi dopóki jej nie zaśmiecę, bo mam wtedy Blue Screny, ale po nowej instalce wszystko OK. Najlepsza (cena/jakość :))

ale wersje 32 bitową czy 64 bitową??

x86 (32bitowa).

a czemu nie 64 bitowa?? 64 bity czytają więcej ramu

x64 instaluje się wtedy, gdy jest min 4GB ram.

x86 instaluje się gdzie jest max 3,25GB.

Łukasz14 - nie czepiaj się… Prosił o radę, więc jej udzieliłem… A że masz inne zdanie niż ja, to dobrze… Nie krytykuj bezmyślnie…

ale jak bede miał 64 na 2GB to bedzie gorzej działała??

Nie. Tylko x64 jest bardziej skomplikowana i więcej zajmuje.

dużo bardziej??

Bierz tą http://www.olimp.sklep.pl/sklep/produkt/71864/ ma już SP1

na agito jest taniej i ma SP1 PL

Niepamiętam dokładnie, ale coś 0k 1,5-2GB więcej od x86.

A tu chodzi o to że jest więcej folderów (cześć na x64 i cześć na x86) i musisz wiedzieć jaki program na który jest.

Ja Ja bym raczej przyszłościowo brał 64bit. U mnie chodzi na Pentium D 3.4 GHz i 1 GB ramu i jest OK. Jak za parę lat będzie dużo programów na 64x i dokupisz sobie ramu to nie będziesz musiał zmieniać systemu, który i tak nie stanieje.

PS System sam wybiera czy dać do Program Files czy do Program Files (x86)

Pozdrawaim

Sciągnij to WindowsVistaUpgradeAdvisor z tej strony i wgraj do komputera a sam się dowiesz czy komputer spełnia wymagania na Vistę i ewentualnie co trzeba zmienić program wykona za ciebie analizę http://search.microsoft.com/results.asp … =99Doradca

WindowsVistaUpgradeAdvisor.msi

Doradca uaktualnienia systemu Windows Vista

Doradca uaktualnienia systemu Windows Vista pomaga ustalić, czy na obecnie używanym komputerze będzie można zainstalować system Windows Vista. Ponadto ułatwia wybór właściwej wersji systemu Windows Vista. Pobierz Doradcę uaktualnienia w celu analizy konfiguracji obecnie używanego komputera. W wyniku szczegółowej analizy uzyskasz informację, czy na posiadanym komputerze będzie można zainstalować daną wersję systemu Windows Vista.

przy wyniku skanowania wyskakuje że karta graficzna którą mam - asus radek 4850 nie będzie działa!!

Wiecie może co to oznacza??

Pewnie chodzi o to, że nie obsłuży interfejsu Aero…