Czy vista pójdzie na moim komputerze?

(Robertwittbrodt) #1

Czy vista pójdzie na moim komputerze? Czy nie będzie za bardzo muliła?

Procesor - Athlon XP 2600+ (rzeczywiste 1918MHz)

Ram - 512 DDR (rozważam rozszerzenie o 1 gb)

Grafika - ATI Raedon 9600

Dysk - 80 GB - 7200 - podzielony na 2 równe partycje (jedna na system, druga na dane)

DVD-ROM i CD-RW (rozważam zakup DVD-RW)

Płyta - MSI KT6V

Komputera używam głównie do internetu, office'a itd. Bardzo mało gram.

Ewentualnie mogę zrezygnować z Aero...

Opłaca się przechodzić z XP na Viste?

(aero) #2

w twoim wypadku tak, a jak dokupisz kostke 512 ramu , to już będzie git.

Co do obecnego sprzętu spokojnie Ci pójdzie .

A co do wymagań jak coś masz tu :

http://www.aero-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=16

(D@widoS) #3

pójść pójdzie ale demon szybkości to nie będzie :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 12:55

NIE.

(aero) #4

Nie gadaj głupot.

Sam mam 512 MB ram, i vista szybko chodzi, nie kożystam z obróbki grafiki i tych innych programów, korzystam głównie z visty do tego co chce autor tematu, i vista chodzi szybko, a ja używam już visty 2 miesiąc w wersji RTM i działa z każdym dniem coraz szybciej.

Nawet nagrywanie płyt w nero na viście jest szybsze niż na xp

(D@widoS) #5

:o

Morzesz to wytłumaczyć??

Ale jak zachce mu sie w coś zagrać lub wykonać grafike to bedzie potem płakać że mu muli.

(Paluch Ti) #6

Czyli że co aero? z dnia na dzień vista powinna szybciej działać?

(Robertwittbrodt) #7

Nie wymagam, żeby był to demon prędkości. Ileż można wymagać ok sprzętu, który ma już ponad 2,5 roku. Mam nadzieję, że pociągnie jeszcze z 3 lata. Jak już pisałem - do neta i offica. Ewentualnie jakiś film obejrzeć, nagrać coś na płytkę itd. jedyne co mnie martwi to to, że mogą być problemy z bluetooth, bo nie ma jeszcze bluesoleil na vistę, ale mam nadzieję, że wkrótce się pojawi.

(D@widoS) #8

yves chcesz to se kup tą viste i zmarnuj tyle kasy.Sam sibie życie utrudniasz.Masz xp to poco go zmieniasz?Dla szpanu??

(aero) #9

tak

Vista dzięki funkcji superfeth vista optymalizuje tak pamięć ram / uczy się z jakich programów na co dzień korzystamy vista chodzi coraz szybciej, to samo z optymalizacją przy nagraniach płyt cd/dvd przez nero czy też wbudowany program do nagrywania.

(Grzesiek1) #10

Tutaj zrobiłem spis programów do sprawdzania takich rzeczy... istnieją nawet programy on-line, jak je uruchomić pokazane na screenach:

Czy vista pójdzie na moim komputerze?

(Robertwittbrodt) #11

Między innymi 8) Po prostu XP mi się znudziło już.

(aero) #12

jaki plagiat skoro podane jest źródło ?

daj sobie spokuj

(Robertwittbrodt) #13

Taaa a na dobreprogramy to plagiat ze strony microsofu :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Grzesiek1) #14

No ale na dobreprogramy jest podane źródło a na tym fourm nie było, dopiero jak upomniałem to zostało dodane.

Dlatego kłade taki nacisk na regulaminy ponieważ ja też zawsze staram się podawać źródła i pisać własnymi słowami pozatym szanuje cudzą prace....

yves

Dziwi mnie że jesteś nowym userem forum, właśnie się zarejstorowałeś a juz bronisz aero, podejrzana sprawa :stuck_out_tongue:

(aero) #15

zapomniałem oki ?

takie teksty na PW :twisted:

Poza tym prosze moderatora o wykasowanie ostatnich postów moich i Grześka które są nie na temat :x

(Martinezz69) #16

Na pewno. Mam podobny komputer i jakoś chodzi tylko przy grach przelacza mi sie do innego trybu. Ale ogolnie jest git.

(radko11) #17

Spokojnie.

Nie taki straszny Wind. jak go niektórzy malują!

Mam niewiele lepszego pecka i śmiga.

(Miwidlak) #18

Nawiązując do Twojej wypowiedzi, rzeczywiście nie taki straszny chociaż sam miałem obawy przed przesiadką z XPeka ale RAZ KOZIE ŚMIERĆ.

Po prawie 5 tygodniach jak Vistunia Home Premium PL 32 gości u mnie na kompie to nie było z nią większych kłopotów.

Działa sprawnie, stabilnie. Oprogramowanie działa jak należy.

Pozdrawiam

(Robertwittbrodt) #19

Skorzystałem z programu "Doradca Uaktualnienia Systemu Windows Vista". Test wykazał, że Vista odpali u mnie, aczkolwiek zaleca się powiększenie ilości pamięci RAM. A więc mam nadzieję, że dokupię jeszcze 1 GB i będę miał 1,5 GB, a to powinno wystarczyć :slight_smile: Ale niestety będzie problem ze sterownikami do bluetooth.

(Briho) #20

Jak będziesz miał 1,5 GB, to przy reszcie sprzętu jakim dysponujesz Vista będzie chodzić dobrze. Potwierdzam to co napisał aero - system po pewnym czasie od instalacji działa lepiej niż na początku. Po prostu Vista lepiej zarządza pamięcią i programami, "zapamiętuje" te najczęściej wykorzystywane przez co m.in. uruchamiają się znacznie szybciej niż na XP. Np. taki Word 2007 - na XP z 12 sekund, na Viście 5 sekund.