Czy Vista pójdzie na słabym komputerze

(matty24) #1

Chodzi dokładnie o to, że nie wiem, czy opłaca mi się ściągać vistę na komputer z prockiem Athlon 2000+, 256MB ram, Kartą Ge force 4 MX 440 64MB, Dyskiem 40 GB. Słyszałem o kilku wersjach Visty i nie wiem czy to ma znaczenie jaką wybrać, jeżeli oczywiści odpali ona na takim sprzęcie :?

(VersQ.) #2

Eh..

Zobacz: http://vista.dobreprogramy.pl

i wybierz dział wymagania, to się dowiesz czy ci pójdzie

(Biker91) #3

mam takiego samego kompa jak ty (ryj w ryj :mrgreen: )

sam jestem ciekaw czy mi będzie działać.

(Krzychu_93) #4

ja mam Gf 2 512 ramu athlon 1700+ 40 gb i szła troszke przymulało (ram SDRAM)

(matty24) #5

hzl_91 Patrzyłem, ale spotkałem się z opiniami, że na słabszych także chodzi, więc chciałem się dowiedzieć co Wy o tym sądzicie. O procka i grafe nie tylę się martwię co o RAM bo jesdnak może przycinać.

(VersQ.) #6

Ja obecnie korzystam z tego co teraz w sygnaturze mam, ale mój 2 komp:

Intel Celeron 1GHz, 512MB ram, GeForce 2 MX 400 64Mb - vista chodziła bez Aero Glass, ale chodziła płynnie tak jak XP.

(Witam200) #7

Teraz nie zainstalujesz Visty mająć 256 RAMu ponieważ instalator zaraz po wybraniu install now wyswietli komunikat, że posiadasz za mało ramu i aby kontynuować musisz mieć 512.

Poza tym może być ale napewno nie ma mowy o Aero Glass..

Sam miałęm Bete 2 5384.4 na: Athlon 1,24GHz ; Radeon 7000 64/64 ; 256ramu i chodziło w miare OK dało sie zainstalować majac tyle ramu dopiero chyba od RC1 MS wprowadził bezsensu ta blokade na 512 :?

(VersQ.) #8

Hehe też macie problemy, co ta Vista wam da bez Aero Glass xD W ogóle nie opłaca się instalować jak nie będzie się miało obsługi Aero Glass.

(Azpr) #9

pamięci 256 niesą już takie drogie wiec można sobie dokupić i mamy 512 :smiley:

(Grzesiek1) #10

Będzie bez aero pozatym nie zainstalujesz żadnego nowego buildu bo zamało ram a procek też słaby ogólnie rzecz biorąc to się nie opłaca.

(Zielak18) #11

Chciałbym się dowiedzieć czy karta graficzna PCIex ASUS EAX700/TD/128M/A - X700LE 128MB będzie zdolna do obsługi Windows Aero Glass?? za odpowiedź dziękuję z góry :slight_smile:

(system) #12

zielak15

:smiley: jak najbardziej.