Czy Vista Ready?

Witam, i proszę o opinię:

  • Czy przy takiej konfiguracji sprzętowej komputera warto kupić Windows Vista Home Premium?

Procesor AMD Athlon 64 3000 Socket 939 0,09nm Venice

Płyta S939 ASUS A8N-E, nForece4Ultra, DualDDR400, SATA, RAID, GBLAN, ATX

RAM Kingston 512MB 400MHz DDR Non-ECC CL2.5 DIMM x 2

Grafika Gigabyte Geforce 6600 256 MB DDR, TV&DVI, PCI-E

Czy komputer będzie w pełni współpracował z tym systemem (Aero itd.) i czy nie będzie większych problemów z instalacją, uruchomieniem i stabilną pracą?

  • Jeśli w ogóle to jaki rodzaj Visty powinienem wybrać? (zupełnie sie na tym nie znam):
  1. Microsoft Windows Vista Home Premium

czy

  1. Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
  • Czy kupić Vistę już teraz czy poczekać aż wyjdzie Service Pack 1? (tylko kiedy to nastąpi?)

Dziękuję za opinię!

Pozdrawiam

Jest program, którym sprawdzisz czy Twój komputer pociągnie na Viście.

TU

Ten program po przeskanowaniu komputera informuje, że można sprzętowo zainstalować Windows Vista Biznes!

Tylko jaki rodzaj Visty powinienem wybrać? (zupełnie sie na tym nie znam):

  1. Microsoft Windows Vista Home Premium

czy

  1. Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit

niby x64 to przyszłość …ale możesz mieć problemy z niektórymi programami, sterownikami…jak dla mnie to vista hp x86

Ja osobiście mam Viste Ultimate 32Bit i sprawia się znakomicie!polecam Viste w 100%. Na twoim miejscu na SP1 bym nie czekał…bo jeśli się nie mylę ciągle można pobierać poprawki do Visty przez Windows Update i tak będzie z SP1…systemy 64Bitowe będą popularne za około 2-3lata i wtedy też będą już pisane programy pod te systemy. Ponoć Windows Seven ma być tylko 64bitowy…pozdrawiam!

ale zawsze mozna zamowic sobie viste na nosniku alternatywnym i wtedy tylko placic za przesylke

HEJ

Ja mam prawie takiego samego kompa jak ty poza grafa i pamięciami.

Ja Ci proponuje Viste Home Premium 32-bitową. Ta wersja spokojnie Ci wystarczy dla potrzeb domowych. Dodam że Bussines nie ma Media Center ale za to ma BitLockera, którego i tak pewnie nie wykorzystasz.

Tak czy inaczej ja jade juz na Viście od ponad pół roku i mogę spokojnie Ci powiedzieć że pociągnie twój komp Tylko z czasem pewnie sam zdecydujesz się na zakup dodatkowej pamięci RAM.

eeee…jak nie wiesz to tutaj masz http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=96 …kiedys to tylko xp profesional do domu i firmy…teraz tylko do domu hp i ultimate…hp wystarczy, do firmy tez

A ja aktualnie mam i viste home premium i xp-ki media center edition i jak na razie głównie używam jednak ciągle win xp :wink: