Czy Vista rejestruje klucze programów?

Mam pytanie, czy Vista zapisuje gdzieś klucze rejestracyjne - licencyjne instalowanych programów? Mam problem z rejestracją programu Nature Illusion Studio. O tuż zainstalowałem ten program i przy pierwszej rejestracji wszystko poszło ok, nazwa poprawna, klucz poprawny. program w pełni funkcjonalny. Postanowiłem więc pobrać nowszą wersję ze strony producenta - Nufsoft - ponieważ zgodnie z licencją był możliwy upgrade. Po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej wersji wpisałem nazwę i klucz, okazało się, że są nie poprawne. Odinstalowałem nową wesję i zainstalowałem starą lecz tym razem okazało się, że klucz i nazwa są niezgodne również dla starej wersji (XP) ale działała pod Vistą. Nie pomogło czyszczenie rejestru, przywracanie systemu do punktu przed instalacją ani odinstalowanie z pomocą revo uninstaller’a. Proszę pomóżcie, w czym może być problem, czy system rejestruje gdzieś takie klucze? Bardzo zależy mi na tym programie.

Logix , jeśli program zapisuje klucz to napewno jest w rejestrze, ajeśli tego nie robi to go nie ma :stuck_out_tongue:

Rejestr czyściłem i programami i ręcznie, obawiam się że jeszcze gdzieś coś siedzi albo program zostawił jakąś bibliotekę ale pod inną nazwą. W ukrytych folderach też nie znalazłem nic co przypominało by nazwę programu lub producenta. Totalna załamka.

Nie sądzisz, że w tej sprawie, uwzględniając Twoją legalność do producenta zgłosić się należy ?

Skorzystałem z tej możliwości na stronie Nufsoft-u. Zostawiłem dwie wiadomości dotyczące istoty problemu. W ciągu 2 dni roboczych miałem otrzymać odpowiedź. Minął tydzień i nic, chyba po macoszemu traktują przyjaciół z byłego Bloku Wschodniego.