Czy w CDLINUXIE moge wypalić jakąśpłyte

Czy w cdlinuxie ( http://www.cdlinux.pl ) mogę sobie wypalić jakąś płyte? Czy jest tam jakisprogram typu nero albo coś takiego? Jeżeli tak to jak to zrobić?

http://pl.wikipedia.org/wiki/K3b :smiley:

I ten progrm jest wbudowany w cdlinuxa? A jak sie nim posługiwać?

A czytałeś ? Może najpierw przeczytaj stronę którą Ci podałem…

No czytałem, ale czegoś nie kumam , jak uruchamiam linuxa z płyty cd bootowalnej bo to cdlinux no to uruchomić ten program i podmienić płytki?

Może znajdziesz coś tu : http://wiki.cdlinux.pl/

Ze strony cdlinux.pl:

Dystrybucja cdlinux.pl mały zajmuje tylko około 200 MB i mieści się na małej płycie CD-ROM o rozmiarze 8 cm. Istnieje również możliwość umieszczenia całego oprogramowania w pamięci RAM, co pozwala na wyjęcie płyty z dystrybucją z napędu. Dzięki temu możliwe jest oglądanie filmów DVD lub słuchanie muzyki z płyt CD. Taki rodzaj pracy pociąga za sobą duże zużycie pamięci - wymagane jest minimum 320 MB RAM. Przy pracy z włożoną płytą CDROM wymagane jest 128 MB pamięci RAM. Wersja mały zawiera podstawowe oprogramowanie wymagane przez początkującego użytkownika: przeglądarkę stron WWW, klienta poczty, komunikatory internetowe, programy do odtwarzania muzyki i filmów, przglądarkę plików graficznych oraz edytor tekstu.

Więc chyba się da…