Czy w komputerze jest klucz systemu Windows 8

OK, dzięki wszystkim. Klucz mam zapisany, w UEFI i na kartce. Nie ma opcji zapisania go na pendrive do autoodczytu?

Jeśli kupiłeś laptopa z preinstalowanym Windows 8, to jest UEFI, a klucz zapisany jest w UEFI. System powinien aktywować się po nawiązaniu połączenia z Internetem.

Tylko, że miał zmianę systemu nie przeze mnie. Ale teraz ja planuję zmianę na Windows 10.

To nie ma znaczenia. Klucz jest zapisany fabrycznie i instalacja innego systemu go nie zmieni sama z siebie. 

Jeśli nie wiem czy klucz był aktywowany wcześniej (w W8) a wpiszę go do W10 to czy na 100% zadziała?

Czy na wszelki wypadek pobrać sobie ISO Windows 8? Jak tak to skąd?

Pobierz  tylko zgadną wersję do systemu (home/pro 32/64 bity) zadziała na 100 procent

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

lub

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

Pobrałem z drugiego linku Win10_1511_x64 i zainstalowałem. Mam wersję Windows 10 Home i nie przyjmuje mi klucza z UEFI. Podczas rozmowy z konsultantem Microsoftu powiedział, że ten key się nie nadaje.

Właśnie coś mi nie działa i dowiedziałem się, że nie mogę.

A aktualizowałeś już wcześniej system do win10?

Nie, sytuacja z tym komputerem wygląda tak, że miał W8, w sklepie zmienili na pirata W7 a teraz ja dostałem ten komputer i chcę być legalny więc aktywować W10 kluczem z UEFI. Jedyne co robiłem to instalowałem wczoraj W10, ale dwa razy bo za pierwszym coś mi się popsuło i sformatowałem i walnąłem jeszcze raz W10.

Macie może obraz W8 (nie 8.1) to na nim spróbuję.

Jeśli nie przyjmuje to wgraj win 8 i zaktualizuj do windows 10 wybierając aktualizację bez zachowania danych.

@Longhorn2009

Nie mam ISO Windy 8 (mam tylko 8.1)

Win 8 nie zaktualizuje do Win 10, musi wcześniej przeprowadzić aktualizacje do win 8.1

Tak czy siak potrzebuję ISO @Cedar screeny pokazałem w tamtym temacie

Ja odnosiłem się do Windows 8, a nie do 10.

OK, ale to już nie jest ważne.

Klucz jest zablokowany z kim się skontaktować?

Czemu ma być zablokowany. Pobierz fabrycznego Windowsa jakiego miałeś od nowości (odpowiednio 8 czy 8.1) choćby z winclub - dział oryginalne systemy operacyjne i zainstaluj, klucz powinien zostać automatycznie wczytany, a system aktywowany.

Tak powiedziała mi Pani z Microsoftu i wysłała do Asusa. Asus powiedział, że klucz zadziała tylko z Windows 8 OEM takim jak oni mają lub był na partycji recovery.

 

Czyli musiałbym oddać do serwisu…