Czy w Neostradzie działały dialery?

(Ntfss) #1

Czy kilka lat temu w neostradzie działały jeszcze dialery? Właśnie się dowiedziałem, że kiedyś miałem dialera TIBS41 i przez niego się łączyłem. Jednak nie wiem czy rachunki były jakieś wyższe.

(Cedar) #2

Dialery nie miały możliwości działania na modemach (A)DSL (takich jak od np. Neostrady) tylko na zwykłych, starego typu do internetu "wdzwanianego" Dialer wybierał jakiś numer dostępowy a przy modemie DSL nie jest to możliwe.

(Semtex) #3

To zależy czy używałeś modemu dial up w owym czasie!?

(Cedar) #4

Jeśli to była Neostrada to tylko DSL, z tego co pamiętam ta nazwa nie obejmowała dostępu wdzwanianego.

(Jas162) #5

A ja pamiętam, że miałem neo (wykupywało się pakiet danych np.: 10 GB) przez zwykły modem :slight_smile:

(Cedar) #6

Neostrada na początku miała limity przesyłanych danych a ten "zwykły modem" to był "zwykły modem DSL" Fast 800

Nie chce mi się liczyć, ale 10 GB chyba byś przez miesiąc nie pobrał modemem do internetu "wdzwanianego" nawet gdybyś zasysał z pełną prędkością przez 24/7.

(Jas162) #7

No może fakt 10 GB to nie ale pamiętam, że miałem zwykły modem pod PCI, numer i hasło. Dopiero później jak wziąłem neo 128 kbps to dostałem Thomson' a speed touch 330 :slight_smile:

(sla17) #8

U mnie było 7GB limitu, potem zniesiono ;D

(Dimatheus) #9

Hej,

To nie była Neostrada - to się nazywało Pakietami Internetowymi. Doskonale to pamiętam - kiedyś pracowałem dla TP i sprzedawałem takowe w CKT; zresztą Neo też, gdy wchodziła na rynek i abonament za marne 128 kbps wahał się w granicach, o zgrozo, 120 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Jas162) #10

Aha. Dzięki za sprostowanie.