Czy w sklepie komp. można wyregulować napięcia

Witam

Trochę głupio mi się tu o to pytać , bo zaraz powiecie żebym poszedł do sklepu komputerowego i się spytał , ale zaryzykuje :lol:

Czy jest możliwość aby w sklepie komputerowym , wyregulowali mi napięcia w kompie i zamontowali lepsze chłodzenie aby komp się tak nie grzał . Mam już dość tego że czasami mój komp się wyłącza i cały czas muszę się martwić o to czy aby jakiś podzespół mi się nie spali :frowning: Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Chłodzenie sam możesz sobie zamontować, a co do regulowania napięć, to coś takiego nie istnieje. Jeśli masz za słaby zasilacz do swojego komputera to proponowałbym go wymienić na coś silniejszego i problem z restartami powinien zniknąć o ile to wina słabego zasilacza.

Jeśli będą mieli o tym pojęcie (chodzi mi o napięcia na procku) i płyta główna na to pozwoli to czemu nie? Zdarzają się jednak tacy sprzedawcy co to tylko potrafią części z półki sprzedawać.

Z tym tak jak wyżej.

no właśnie chodzi mi najbardziej o napięcia na procku i na płycie. Wielkie dzięki :smiley:

Wartości napięć na procesorze i na płycie są ustawiane automatycznie, chyba że podkręcasz procesor, wówczas musisz sam zmienić napięcie na poszczególnych podzespołach komputera. Zawsze możesz poszukać w google i sam ustawić napięcia.

W sklepie to Ci wyregulują kieszeń :stuck_out_tongue: Jak skaczą napięcia na procu to mierz miernikiem na regulatorach napięcia (sekcja zasilania, mosfety), w sklepie nic nie wyregulują, bo sekcji zasilania nie przerobią z np 3 fazowego na 12.

Podaj jakie masz podzespoły (bez pomijania zasilacza) to coś się dobierze do chłodzenia. Napięcia czym mierzysz? Miernikiem czy prog? I na czym mierzysz? Programy często kłamią.

Biostar P4M800-M7A

Celeron D 3.06 Ghz

512 DDR Goodram

Geforce 6200

Modecom Feel 300 W

Napięcia mierzę programami

Napięć nie mierzy ani nie sprawdza się za pomocą programów ponieważ bardzo przekłamują. Napięcia sprawdza się za pomocą miernika a to dokładnie napisano na stronie zenfist.pl.

Na tym zasilaczu nie waż się podkręcać procesora ani niczego innego grozi to spaleniem albo samego zasilacza albo reszty kompa.

Co do temperatur i wyłączania się kompa prześlij nam screen z everesta -odczyt temperatur. Z miejsca możesz oczyścić płytę gł i radiatory na płycie, procesorze i karcie graficznej z kurzu i brudu , zdemontuj chłodzenie procesora przesmaruj go dobrą pasta termoprzewodzącą i załóż z powrotem- wszystkiego dowiesz się na tym forum tylko poszukaj. Zamontuj wentylator z tyłu obudowy o tym również było wiele tematów.

Z takim złomem to strach o kompa, do wymiany na Amacroxa AX400/450

Mierz miernikiem.

Screen z everesta :

53c9993d7c4332fcm.jpg

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 17:20

A ta wymiana zasilacza to konieczność ? Bo mi się osobiście wydaje że wyłączanie się kompa jest spowodowane przegrzewaniem się kilku podzespołów i właśnie chciałem przeznaczyć trochę kaski na kupno jakiegoś nowego chłodzenia

mimo wszystko zasiłka do wymiany

Nooo na przynajmniej Deltę 400W lub AX400

Dziwne jest również to , że jeżeli komp mi się wyłączy to tylko raz wciągu doby :smiley: zaobserwowałem to od 11.06.07