Czy w tm przypadku P2P jest zgodne z prawem?

Witam .

Mam taki dylemat prawny…otóż od wielu tygodni przy uzyciu nagrywarki dvd z dyskiem hdd nagrywałem sobie serial RZYM. Ponieważ w zeszłym tygodniu padła mi nagrywarka tracę kolejne odcinki nagrywane z TVP1.

Ale znalazłem je w sieci P2P NA tzw. torrentach - czy ściaganie ich można uznać za legalne i zgodne z prawem ? Generalnie gdyby mój sprzęt działał i tak by trafiły do mojej małej kolekcji , a czy pozyskane tą drogą uważać za legalne czy pirackie ?

w p2p jednocześnie wysyłasz i pobierasz, czyli nie.

to nie legalne, prędzej legalna jest np. wrzuta

P2P jest legalne. Nielegalne jest udostępnianie treści do których udostępniania nie mamy prawa.

Z zasady działania sieci P2P wynika, że również nie możemy takich treści pobierać, bo wówczas również udostępiamy, nawet jeśli wyłączymy udostępnianie i upload ustawimy na 0 kbps.

Poszukaj odcinków filmu w sieci na serwisach Wrzuta, Chomik, Youtube itp. Tym bardziej że nawet Policja twierdzi że:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … #komentarz

pobranie tak jak wspomniałeś z torrentów tych brakujących tobie odcinków jest nie legalne, i nie ma co o tym dyskutować

-w takim przypadku powinno się stosować określenie

“do użytku własnego . bez uzyskania korzyści materialnej”

-,ale który z prawowiernych stróżów Prawa będzie zaprzątał sobie głowę takimi szczegółami…

-radzę nie próbować takiej konfrontacji… :wink:

samo pobieranie jest legale, natomiast udostepnianie nie :slight_smile:

jak wyżej, czyli p2p jest legalny do momentu w którym jednocześnie z pobieraniem, wysyłamy poprzez niego treści ,które objete są zakazem rozpowszechniania…