Czy w tym wypadku płyta Recovery pomoze?

(Electromara) #1

Witam serdecznie.

NIestety nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, wiec mam kilka byc moze banalnych pytan, szukalem troche na forum, ale nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.

Posiadam Acera Aspire6930G model z blu-rayem (vista home premium). Wiele rzeczy sie z nim dzialo i ostatecznie 'przypadkowo' sformatowalo calego kompa, nie ma nic, ani Visty, ani sterownikow i niestety zadnego nosnika recovery.

W zwiazku z tym mam pytanie.

Czy zamawiajaz plyte recovery od producenta, czyli firmy Acer bede miał na niej wszystko? tzn. viste, sterowniki i inne rzeczy, by po odpaleniu mial laptopa w takim stanie jak go zakupilem. Scislej mowiac co zawiera plyta Recovery?

Moze ktos ma taka płytke?

Jesli przez przeoczenie dubluje temat, to przepraszam.

Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

(JoteS) #2

Być może płyta Recovery nie będzie ci potrzebna, kopia systemu zazwyczaj znajduje się na ukrytej partycji a na płycie jest tylko program do jej przywracania. Najczęściej można to uruchomić w ten sposób że podczas uruchamiania komputera naciskaj klawisz F11 a wywołasz menu pozwalające przywrócić system.

(Electromara) #3

Dzieki za odpowiedz,

lecz czy to bedzie jeszcze zachowane, jesli na tym kompie byl juz Win XP i vista ultimate zainstalowane?

(sdar) #4

electromara , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.