Czy w Viście będzie chodzić modem i sterowniki do Neostrady?

(Bartek iPC) #1

TAK jak w temacie.

(Janek Max) #2

Tak sterowniki do neostrady będa chodzić na Vista mój kolego ma Vista i neostrade i mu chodzi

(muchozol) #3

Na dzień dzisiejszy nie ma sterowników pod Viste dla modemów z oferty TP, więc może być bardzo różnie. Zawsze jednak możesz zamówić liveboxa i podłączyć do komputera przez kartę sieciową - takie połączenie nie wymaga sterowników. Można również na własną rękę kupić jakiś router (tak jak liveboxa podłączamy kablem ethernetowym do karty sieciowej)

(Lasinski Jacek) #4

mam Neostradę i modem sagem f@st 800. posta piszę z Visty. Także będzie chodzić. Należy tylko pamiętać że przy konfigurowaniu połączenia trzeba w numer telefonu wstawić "*"

(aero) #5

ale te z xpka działają bardzo dobrze, własnie pisze z visty, modem sagem fast 800

(Marekglapa) #6

Można wgrać sterowniki z płytki którą dostaje się od neostrady. Działają bez problemu.

(aero) #7

Pamiętaj jedynie, nie instaluj aplikacji dostępowej TP, która da się zainstalować na windows Vista , ale po tej czynności wyskoczy Ci bluscreen, jedynie instalujesz same stery :!:

I wszytsko działa bardzo dobrze, bynajmniej na modemie sagem Fast 800

(muchozol) #8

Jeśli sterowniki z xp działają pod vistą to dobrze, ale należy pamiętać

że vista to jednak nie XP i mogą działać niestabilnie.

Kolejna sprawa, jeden z poprzedników napisał, żeby w pole numer telefonu wpisać * i to jest prawda ale w przypadku modemu ZTE (wersja z 3 diodami) trzeba wpisać 0 35 (czyli VPI oraz VCI).

(Glodos) #9

no niby wszystko ładnie a na modemie speed touch neo na viście ani ruszy...

(aero) #10

no to robisz coś źle , bo z neostradą na viście nie ma problemów :

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/330471.aspx

(Cool Turalny) #11

Ale niestety w finalnej wersji Visty nie działa żaden sposób. Mam oryginalna wersje tego systemu i próbowałem każde sterowniki do modemu sagem fast 800 i każda próba kończyła sie tym że system nie mógł wykryć modemu. Niestety trzeba czekać aż sagem wypuści sterowniki 64 bitowe pod Viste

(Roderek) #12

mam speed touch 330 ale w Multimedia - zadzialal od razu na sterach starszych nie ze strony Thomsona ale jak numer dostępowy dalem 111 np. bo jak dawalem gwiazdke to nei laczyl !!

(Artix57) #13

Livbox działa tylko w kilku miastach :frowning:

(Moniasiw) #14

przeciesz sterowniki chodzą normalnie dla sagema:

http://www.sagem.com/support/site/drive ... 4_0_5a.zip

Dla thompsona:

http://www.speedtouchdsl.com/download/d ... .0.1.5.zip

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 16:27

Przy instalacji odłącz modem.

(Miet55) #15

Siwy18,upgrade, po co ?

na tym w ogóle nie ruszy.

Dla speedtouch'a sterownik z katalogu (speedtouch200) znajdującego sie na dostarczonej płytce.

1. kopiujemy z płytki katalog SpeedTouch200, zapisujemu np. w D.

2. na odłączonym modemie instalujemy z setup'a ( nie trzeba wybierac żadnych zgodności)

3. restartujemy PC

4. podłaczmy modem i czekamy (dość długo) na informację o poprawnym zainstalowaniu sterownika/modemu

5. przechodzimy do utworzenia połączenia i wpisujemy login i hasło (zapamietaj hasło, dla wszystkich użytkowników)

6. właściwości internet - połaczenia - ustawienia - właściwosci - ogólne - połącz ISDN Kanał speedTouch... To właśnie wybieramy !!

To wszystko

Stosunkowo do XP bardzo długo łaczy (XP ok.3 sek)

(Renek 1962) #16

W niefinalnej x64 też nie działają, bo nie ma narazie do Sagema sterów dla Visty, a nawet dla XPx64

(Cool Turalny) #17

to ja juz nie wiem, ludzie maja różne wersje vist przed jej wydanem i pisza ze stery do sagema normalnie działaja

(Renek 1962) #18

Zgadza się. U mnie na wersjach testowych Visty x86 /32 bit/ też działały, a na wersji x64 nie, bo nie ma sterowników 64 bit do sagema 800

(danii123+()) #19

hey daje notke jak zainstalować modem speed touch na windows vista.!

Aby zainstalować modem nalezy udać sie na strone neostrady i pobrać najnowsze sterowniki.Gdy pobieżemy już sterowniki odłańczamy modem i instalujemy sterownik po zainstalowaniu steroników podłańczamy modem

i po chwili windows załączy modem.Jak modem zacznie działać to wchodzimy na start-połącz z-następnie -skonfiguruj połączenie lub sieć-i wybieramy skonfiguruj połączenie telefoniczne-zanzaczamy i dajemy -dalej a następnie wypełniamy numer telefonu nazwe uzytkownika i hasło

wpisujemy nazwe i hasło takie jakie otrzymaliśmy od Tp i następnie naciskamy połącz i zostaniemy połączeni z internetem!U MNIE DZIALA NA 100% pozdrawiam odpisujcie czy działa :smiley:

(aero) #20

Witam, tylko najnowsze sterowniki na stronie neostrady są przeznaczone na system xp , a na windows vista też już sterowniki są praktycznie do każdego modemu http://www.aero-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=6