Czy w Winampie można odtwarzać filmy?

Czy Winamp służy do odtwarzania plików muzycznych, czy też można odtwarzać również filmy? Jeśli tak - to w jaki sposób? Czy jest w nim jakieś okno służące do oglądania obrazu? Jak je otworzyć?

Po prostu kliknij na obiekcie, który chcesz oglądnąć prawym przyciskiem, z menu wybierz otwórz za pomocą i tam Winamp

O ile można jeszcze zobaczyć w nim teledyski, to już pełnometrażowe filmy lepiej odtwarzać w innych aplikacjach, np. Vplayer, AllPlayer :slight_smile:

Chodzi mi o filmy pochodzące z wymiany plików P2P. Zatem wnioskuję, że lepszy będzie jeden z podanych programów. Czy np. AllPlayer jest aplikacją darmową?

Czy filmy mają rozszerzenie *avi czy *mpg, bo nie orientuję się zupełnie?

Czy bitrate ma znaczenie dla jakości? Czy 128 kBit wystarczy?

TAK

TAK 8)

Tak, pobierzesz go w vortalu, o TUTAJ :slight_smile:

czyli…nielegalne :?

Mają różne rozszerzenia - avi, mpg, mpeg, wmv

A AllPlayera pobierzesz sobie z linka, którego dałem posta wyżej

Im większy, tym lepsza jakość, ale 128 może być :slight_smile:

Pamiętaj o REGULAMINIE!

Na pewno? Słyszałem, że w polskim prawie i europejskim (nie dotyczy USA, gdzie zapadł jeden wyrok) wymiana plików pomiędzy użytkownikami jest legalna.

A łamanie praw autorskich jest karalne przecież… :?

ryszard to podaj paragraf na ten temat, a nie ci się wydaje - bo mi wydaje się, że nie… zresztą słyszeć można wiele “bzdur”

Ale ja nie rozpowszechniam np. plików muzycznych. Używam w domu na własny użytek. Nie rozumiem czegoś. Przecież wymiana plików muzycznych przez P2P to legalny proceder. Dwoje ludzie komunikuje się między sobą i nie rozpowszechnia muzyki w dyskotekach itp…

Czyli wszyscy użytkownicy eMule, DC++ to przestępcy???

Chyba nie bardzo na własny użytek :?

Rozpowszechniasz dalej!

Nie jest legalna w 99% (jak nie wymieniasz swojej twórczości)

Zależy, co ściągają…

a skąd masz taką pewność ? :?

TY masz napewno 100% pewności ze sciaga nielegalne filmy, czy 100% avików w necie to nielegale ?? niewydaje mi sie ?? Czy filmik np ze st4ronki http://www.alejaja.prv.pl ktory dostal sie do P2P to tez nielegal bo jest w P2P i jest Avikiem …

jak koleka che legalnie sciagac muzykę to proponuje tekże Radio internetowe i Wtyczka ShautCast do Winampa, to jest niezabrionione i legalne …

ryszard za co te pochwały :twisted:

pochwały kosz

Toteż dlatego:

Tyle…

  1. programy p2p są legalne (za wyjątkiem przeróbek jak np. kaaza rewolucja)

  2. wymiana plików w sieci jest legalna

  3. nielegalne jest rozpowszechnianie czudzej własności - to jest takiej, która nie jest maszego autorstwa i naszą własnością intelektualną.

  4. Jeżeli ktoś rozpowszechnia jakiekolwiek pliki, nawet darmowe nie mając pozwolenia od autora pliku, serwisu etc., jest to nielegalne

  5. nie ma czegoś takiego, jak - “ściągnę i skasuje” - skończyły się tłumaczenia złodziei samochodów - panie władzo, ja się tylko przejchałem.

  6. Zacznijcie traktować rzeczy dostępne w sieci, jak rzeczy “rzeczywste” - czy jak “pożyczę od ciebie telewizor i oddam po 24 h” to znaczy, że nie popełniłem przestępstwa ??

  7. Przestańcie gadać głupoty, jak nie macie o tym pojęcia, a jeżeli ktoś jest pewien “swoich racji”, to niech to udowodni !!

Jedna za poradę, bo nie mam pojęcia o programach, a kolega wskazał program do odtwarzania filmów. Dla mnie to ogromna pomoc. Dla wtajemniczonych może i nie, a dla mnie - tak.

Druga za słuszny wywód, który należy traktować jako poradę prawną. Widzę, że moderatorzy wręcz lubują się w szukaniu haków na użytkowników, że tylko rozglądają się za tym, jak tu złamać prawo. Tak wcale być nie musi. KRET ma rację.

Złączono Posta : 22.08.2005 (Pon) 21:25

Czy w Polsce została skazana choćby jedna osoba korzystająca z sieci P2P?

Kolega Pawek odpowiedział tak na pytanie - czy AllPlayer jest darmowy… Więc może dlatego poleciała pochwała…

Wyjątek z regulaminu:

A jaki Kret rozwiązał Twój problem? (nie wnikając w zawartość merytoryczną posta), skoro zapytałeś czy da się odtwarzać filmy w Winampie…