Czy w windowsie jest wbudowany antywirus?


(me@djohnsc) #1

Witam

Otóż przeczytałem na jakiejś stronce (nie pamiętam jakiej), że w każdym (no chyba w prawie każdym) windowsie jest wbudowany antywirus. Czy to prawda ?? Jak się dostać do tego antywirusa ?? Jak go załączyć, skonfigurować itd. ??

Oraz nosi jakąś nazwę ten antywirus ??


(Djkilof) #2

W Windowsie nie ma żadnego antywirusa...


(G DATA Software) #3

potwierdzam - nie ma żadnych narzędzi, które można byłoby nazwać antywirusem.


(JesperKyd) #4

Microsoft udostępnia tylko Windows Defender, który to dołączony jest do Visty. Do XP należy zainstalować go samodzielnie.

A czym jest Windows Defender?

"Windows Defender jest bezpłatnym programem, który umożliwia ochronę komputera przed oknami wyskakującymi, spowolnieniem działania oraz zagrożeniami związanymi z oprogramowaniem szpiegującym i innymi potencjalnie niechcianymi programami. Oferuje on funkcję ochrony w czasie rzeczywistym, system obserwacji który zaleca działania wobec wykrytego oprogramowania szpiegującego, pozwala zminimalizować przerwy w pracy i zachować wydajność. Obecnie dostarczany z bezpłatnym wsparciem technicznym dla dwóch zdarzeń w systemach Windows XP i Windows Server 2003."


(G DATA Software) #5

łeeeeee chwila!

Własnie sobie coś przypomniałem

Windows Start > Uruchom > wpisz mrt.exe ( Enter )

biedny bo biedny ale jest :smiley:

wybacz... że tak szybko się chciałem poddać.

post do winXP


(fiesta) #6

Nie tylko po win 2k też działa, bo narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania pobiera się razem z automatycznymi aktualizacjami. Ale trudno toto nazwać antywirusem już prędzej scanerem na żądanie o bardzo niskiej skuteczności i wykrywalności :stuck_out_tongue:

Zresztą swiadczy o tym tekst jaki pojawia sie po zakończeniu scanowania:

8)


(me@djohnsc) #7

G DATA Software , sprawdzałem Twoją poradę na xp professional ale nic nie wyskakuje, oprócz błędu system nie może odnaleźć pliku....

Ma ktoś inny pomysł, jak dostać się do tego skanera ??

[-o<


(system) #8

(me@djohnsc) #9

oki, dzięki

Ps. nie chce go mieć ino sprawdzić jak wygląda, działa itd. :wink: z ciekawości :stuck_out_tongue: