Czy warto 1 gb ramu?

(Gruchapaul) #1

Witam otoz mam dylemat obecnei moj komp ma 512 ramu chciałbym zainwestowac i kupic ram. Otoz czy da mi cos te 1024 ramu jak bede miec, czy tez bedzie bez roznicy?? Czy warto wkładac ta kase?? Na kompie czasem troche pobawie sie w photoshopie itp. lub gram :smiley: z gory dzieki za porady :slight_smile:

P.S. teraz mam twimnosy 2x256 (400) na dual channel

(boczi) #2

Myślę, że wydatek w chwili obecnej nie jest aż tak konieczny. Większa ilość RAMu przydaje się do obrówki wideo, itp. Myślę, że nie odcujesz aż tak dużego wzrostu wydajności.

(M a x) #3

menadzer zadań sprawdz ile wykorzystujesz pamieci RAM przy twoich potrzebach systemowych i ocenisz czy warto inwestowac w nastepną ..

(Coris Latex) #4

To zależy czy bardzo lubisz grać... Do takich gier jak Far Cry, czy Half Life 2, 1024 MB ramu może się przydać.... A jeżeli teraz się może przydać, to w przyszłości na 100%....Wiec jeżeli jesteś zagorzałym graczem, to kupuj! Może teraz nie odczujesz jakiegoś wielkiego skoku wydajności, ale podejrzewam, że niedługo (pół roku) 1 GB ramu bedzie uważany za norme na kompach

(Xiao19) #5

raczej nie

1Gb potrzeba np. do renderingu scen 3D

moze zainwestuj w chlodzenie, radiatory na mosfety, uklady zasilania transistor

czy w samego procka, (chlodzonko) radiatory na pamiec ram/graifiki,

i zacznij podkrecac bardziej niz przecietnie

sprzecik

(Musg) #6

w/g mnie zdecydowanie nie bedziesz widział roznicy.Powyzej 512 jest ona nieodczuwalna.szkoda kasy w tym przypadku.Sprawdzilem na sobie i nie było warto.Ucz sie na cudzych bledach :slight_smile:

(system) #7

Kiedyś słyszałem taką dobrą radę: "ramu nigdy za dużo" :lol:

(Musg) #8

Chyba od sprzedawcy w sklepie :smiley:

(Gruchapaul) #9

heh dzieki niepotrzebniue bym wywalił 270 zł a tak to moze ejszcze stanieja do czasu kiedy beda standardem :stuck_out_tongue:

(Kam) #10

Jeżeli zajmujesz się grafiką, projektowaniem, to często potrzebne jest uruchomienie kilku sporych programów, więc 1024MB Ram napewno się przyda i napewno zauważysz różnicę.

(Musg) #11

Raczej tego nie robi wiec dakej twierdze ze kasa bedzie wyrzucona :smiley: