Czy warto 1 gb ramu?

Witam otoz mam dylemat obecnei moj komp ma 512 ramu chciałbym zainwestowac i kupic ram. Otoz czy da mi cos te 1024 ramu jak bede miec, czy tez bedzie bez roznicy?? Czy warto wkładac ta kase?? Na kompie czasem troche pobawie sie w photoshopie itp. lub gram :smiley: z gory dzieki za porady :slight_smile:

P.S. teraz mam twimnosy 2x256 (400) na dual channel

Myślę, że wydatek w chwili obecnej nie jest aż tak konieczny. Większa ilość RAMu przydaje się do obrówki wideo, itp. Myślę, że nie odcujesz aż tak dużego wzrostu wydajności.

menadzer zadań sprawdz ile wykorzystujesz pamieci RAM przy twoich potrzebach systemowych i ocenisz czy warto inwestowac w nastepną …

To zależy czy bardzo lubisz grać… Do takich gier jak Far Cry, czy Half Life 2, 1024 MB ramu może się przydać… A jeżeli teraz się może przydać, to w przyszłości na 100%…Wiec jeżeli jesteś zagorzałym graczem, to kupuj! Może teraz nie odczujesz jakiegoś wielkiego skoku wydajności, ale podejrzewam, że niedługo (pół roku) 1 GB ramu bedzie uważany za norme na kompach

raczej nie

1Gb potrzeba np. do renderingu scen 3D

moze zainwestuj w chlodzenie, radiatory na mosfety, uklady zasilania transistor

czy w samego procka, (chlodzonko) radiatory na pamiec ram/graifiki,

i zacznij podkrecac bardziej niz przecietnie

sprzecik

w/g mnie zdecydowanie nie bedziesz widział roznicy.Powyzej 512 jest ona nieodczuwalna.szkoda kasy w tym przypadku.Sprawdzilem na sobie i nie było warto.Ucz sie na cudzych bledach :slight_smile:

Kiedyś słyszałem taką dobrą radę: “ramu nigdy za dużo” :lol:

Chyba od sprzedawcy w sklepie :smiley:

heh dzieki niepotrzebniue bym wywalił 270 zł a tak to moze ejszcze stanieja do czasu kiedy beda standardem :stuck_out_tongue:

Jeżeli zajmujesz się grafiką, projektowaniem, to często potrzebne jest uruchomienie kilku sporych programów, więc 1024MB Ram napewno się przyda i napewno zauważysz różnicę.

Raczej tego nie robi wiec dakej twierdze ze kasa bedzie wyrzucona :smiley: