Czy warto aktualizować windows xp?

witam, czy warto aktualizować windows xp? mam service pack 2 i od tamtej pory nie aktualizowałem systemu, chodzi mi o to czy np service pack nie spowolni mi systemu, czy inne aktualizacje nie spowolnią mi systemu, bardzo mi zależy na tym aby te poprawki nie spowodowały jakichś problemów z systemem i nie spowolniły go, jak to jest u was?

proszę o pomoc :slight_smile:

czy może lepiej ręcznie aktualizować system, np service pack 3?

Ze względu bezpieczeństwa zawsze warto. Jeśli chodzi o wydajność to SP3 nic nie zmienia. Problemów ze sterami też nie miałem. Ogólnie jak legal to to ustaw automat. Czasem coś tam załatają…

aktualnie posiadam XP prof i service packa 3 i jakoś znaczących różnic nie widzę, może ciut szybciej działa, w każdym razie systemu nie mam spowolnionego. Ja system aktualizowałem ręcznie ściągając sp3 z tego portalu:) w moim mniemaniu warto

To tylko moja subiektywna opinia dotycząca tej kwestii:)

włączyłem automatyczne aktualizacje i zainstalowało mi aż 6 poprawek, coś mało zwłaszcza, że system nie był aktualizowany ponad rok :o

w sp3 masz wszystkie aktualizacje wydane do czasu pojawienia się jego

Jasne, że warto chodzi przecież o bezpieczeństwo ja aktualizowałem z WU i po restarcie miałem bluescreen ale to tylko ten jeden raz po kolejnym restarcie już było wszystko ok…

A jakieś dwa tygodnie temu góra postawiłem na nowo system z zintegrowanym SP3 i wszystko działa OK…

oczywiście że tak. żadne problemy mi się nie pojawiły po instalacji sp3

sp3 dobrze jest w wgrać tym bardziej że podobno nawet przyspiesza system czego prawie nikt nie zauważył